Науковець ІФНМУ виконує унікальні для Івано-Франківська операції. ФОТО

Нещодавно керівник навчально-практичного Центру Слуху Івано-Франківського національного медичного університету Роман Фіщук та лікарі-інтерни Остап Оріщак і Мирослава Пилип’юк провели унікальні операції.

Медики провели операції на вусі. Такі хірургічні втручання в Україні виконують лише кілька медиків – у Києві та в Дніпропетровську. Однак відтепер ця медична послуга стала доступною і в Івано-Франківську, повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на прес-службу ІФНМУ.

Як уже повідомлялося на сайті ІФНМУ, протягом травня в рамках співпраці між медуніверситетом та міжнародною благодійною організацією «Global ENT Outreach» з освітнім візитом Івано-Франківськ відвідав професор медичного факультету Університету Джорджтаун штату Вашингтон, засновник «Global ENT Outreach» Річард Вагнер. Саме в рамках цієї співпраці молоді науковці ІФНМУ мали змогу провести операції на вусі – на відновлення слуху та видалення доброякісних пухлин з середнього вуха.

Приблизно 5% населення світу страждають недугами вуха і потребують хірургічного втручання, така ж статистика і в Україні. Основна причина – пізнє діагностування, зазвичай, з вини пацієнтів, які недбало ставляться до лікування хвороби.

Протягом трьох тижнів в Івано-Франківську безкоштовну хірургічну допомогу отримали 50 осіб з різних куточків України. Всі процедури, які проводили українські фахівці під супроводом американського професора транслювались на екрані, а іноземний отохірург коментував їх. Всі бажаючі також отримали консультації Річарда Вагнера, які він надавав у навчально-практичному Центрі Слуху ІФНМУ.

«Операції на вусі є мало не унікальною послугою, – розповідає Роман Фіщук. – Справа в тому, що ті кілька українських медиків, які професійно вміють це робити, не поспішають ділитися досвідом. Окрім цього, для проведення такого хірургічного втручання необхідне ще й додаткове спеціальне обладнання».

Незважаючи на такі перепони, відтепер операції на вусі почали виконувати і в Івано-Франківську. Складні хірургічні втручання проводить Роман Фіщук на базі Центральної міської клінічної лікарні. Потрібне обладнання медику вдалося отримати з різних іноземних джерел: завдяки допомозі американського професора Річарда Вагнера та представників британського благодійного фонду.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Прикарпатські депутати на чолі з головою облради змагаються за першість на Всеукраїнській спартакіаді. ФОТО
Наступна : На Прикарпатті судитимуть пенсіонерку, яка вдома виготовляла горілку

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×