Конкурс Stanislavske.tv “#Вгадай яму” цього разу немає переможця. Редакція Stanislavske.tv вирішила передати призовий фонд в розмірі 200, 00 грн. благодійній організації “Дім Сірка”.
Нагадаємо, підсумки конкурсу серед читачів Станіславського ТБ #Вгадай де яма №4. ФОТО.
Наталія Когут займається волонтерством вже кілька років. До того встигла попрацювати у прокуратурі. В 2012 вона заснувала благодійний фонд “Дім Сірка”. Відтоді вдалося врятувати сотні собак. Жінка каже – робота з тваринами це її обов’язок.
Про тварин, “Дім Сірка” та людей в інтерв’ю з Наталею Когут.
Розкажіть про свою організацію. Яка її ціль?
Наша головна мета – полегшити життя безпритульним собакам. Ми допомагаємо франківському стерилізаційному центру стерилізувати собак. Ми пришвидшили все це дійство шляхом закупівлі польських ниток і за дві доби собака випускається на волю і не утримується 10 днів, як це було раніше. А також ми відгодовуємо, лікуємо і прилаштовуємо тих собак, яких забрали з вулиць та шукаємо їм відповідальних господарів і дійсно теплий, затишний дім. Наша мета, перш за все, донести до франківців, що собака – це не іграшка. Собака – це істота, яку треба поважати так само, як і людину. Вона має право на життя і на безпечне життя серед нас. Ми запровадили програму “Серед дітей” та розповсюдили книжку, що треба про тварин знати. І кожного року ми видаємо книжки для першокласників тиражем 3-5 тис штук. Діти отримують ці книги безкоштовно.
Також ще одна наша ціль – цього року ми повинні зробити ремонт притулку, який ми заснували. Потрібно утеплити вольєри, перетягнути сітку, побілити приміщення, перекрити приміщення і зробити теплі вольєри у самому приміщенні. Це близько 13 вольєрів у приміщенні, в яких будуть тримати цуциків. Бо зима холодна буде, а ми знаходимся в полі і нас може просто замести снігом і собаки можуть померзнути.
Всі ці роботи коштують грошей…
Це немалі гроші. Це мінімум 40 тисяч гривень, які нам треба знайти на ремонт цієї будівлі та обгородження території. Ми шукаємо фізичні ресурси, людей, які зможуть нам допомогти безкоштовно, хоча б побілити-помалювати. Це не є дуже тяжка праця. Ми шукаємо автомобільні ресурси, тому що я не встигаю сама обслуговувати все місто, бо треба забрати собак з перетримки, треба відвезти на стерилізацію, треба відвезти на лікування, треба забрати продукти харчування. Хто може нам допомогти машинами, хто може нам допомогти фізично руками, хто зможе допомогти інтернет-ресурсом – ми завжди будемо вдячні будь-якій допомозі. Хто зможе перерахувати гроші – також будемо дуже вдячні, в тому числі і за довіру.
Як містяни зараз ставляться до вашої організації?
Я думаю за три роки ми трохи поміняли менталітет людей. Люди вже знають, що таке стерилізація, що в нас в місті безкоштовна стерилізація, що сучка нічим не гірша за кобеля, тому що ніхто не хоче брати сучок, постійно їх викидають, бо “вона буде плодитись і я не хочу приплоду”. Зараз люди почали міняти ставлення до тварин. Також бачимо підтримку франківців. В нас є приблизно 50 осіб, які постійно перекидають гроші у розмірі 50-100 гривень. Також, в липні ми запустили програму, де просимо звернути увагу на проблему безпритульності в місті.
Для того, щоб нам повноцінно існувати, годувати і лікувати собак нам потрібно близько 40 тисяч гривень на місяць. Ми придумали, що можна знайти в місті 2000 людей, які регулярно будуть кидати 20 гривень. Це не є велика сума і за рахунок цього ми можемо утривати Павлівку, Загвіздя, а також допомагати калуському притулку.
Велика подяка Станіславському, що звернули увагу на нас, що дали розповісти про проблеми безпритульних собак у місті і відношення людей до цієї проблеми.
Яка на даний момент ситуація з безпритульними тваринами у місті?
Зараз за день ми віддаємо приблизно 4 собаки, а збираємо 10. Тобто в нас поступлень набагто більше ніж віддачі. Але в рік близько 500 тварин ми віддаємо.
Ви займаєтесь лише собаками?
Котів, на жаль, ми в притулку не можемо тримати. Для цього треба спеціальне приміщення. І виходить, що коти в нас можуть бути тільки на перетримках по людях. Коли мені дзвонять і просять забрати кота, я їм пояснюю, що у вольєр із собаками кота не посаджу. Я можу тільки пошукати через інтернет людей, які зможуть взяти тварину до себе на деякий час.
Зараз складна ситуація в країні, влада переймається проблемами людей. А як держслужбовці дбають про тварин? Чи сприяють вони вам?
Мені здається, що владі все одно чи є собаки на вулиці, чи їх нема. І для них вирішення питання це, мабуть. якнайшвидше все потруїти або присипляти тварин, коли ті бігають в центрі.
Скільки членів нараховує “Дім Сірка”?
Такі, щоб працювали постійно, то лише 5 людей.
Тобто, після роботи вони більшість вільного часу присвячують волонтерству?
В декого робота закінчується о 6-7 вечора і починаються поїздки по лікарнях, по перетримках – забрати, відвезти, харчі і так далі. Особисто в мене це займає весь час, тому що зараз для мене це не просто волонтерство – це мій обов’язок.
Яка у вас була мотивація, коли Ви починали?
З дитинства люблю тварин. Завжди щось додому приносила, просила залишити і завжди було вдома 3-4 тварини. А після роботи в прокуратурі, де люди не є людьми, я зрозуміла, що краще працювати з тваринами.
Розмовляв Роман Стельмах
1 коментар
Де нова яма?