Надвірнянські нафтовики вимагають негайно продовжити спецдозволи на видобуток нафти і газу. ФОТО/ВІДЕО

Надвірнянські нафтовики висунули вимогу до Держгеонадра: негайно продовжити спецдозволи на видобуток нафти і газу на Лопушнянському і Битків-Бабченському родовищах.

Про це повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на “НП“.

“Звернення адміністрації та профспілкового комітету нафтогазовидобувного управління «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр- міністра України Арсенія Яценюка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана щодо протиправної діяльності Державної служби геології та надр України.

Нафтогазовидобувне управління «Надвірнанафтогаз» як структурна одиниця ПАТ «Укрнафта» здійснює видобуток сирої нафти та природного газу на території Івано-Франківської та Чернівецької областей відповідно до спеціальних дозволів на користування надрами.

Трудовий колектив НГВУ «Надвірнанафтогаз» в кількості 1608 працівників забезпечує експлуатацію 13 родовищ вуглеводнів.

Однак на сьогодні через протиправну та незрозумілу діяльність Державної служби геології та надр України (надалі – Держгеонадра) НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» припинило експлуатацію двох родовищ, а саме:

Лопушнянського нафтового родовища на території Вижницького району Чернівецької області через прийняття Держгеонадрами наказу № 16 від 26.01.2016 року щодо зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами;

Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища на території Надвірнянського району Івано-Франківської області через непродовження Держгеонадрами з 28 липня 2015 року дії спеціального дозволу попередньому багаторічному ліцензіату ТОВ «СП «УкрКАРПАТОЙЛ ЛТД».

Зазначені родовища обслуговують понад 200 працівників нашого підприємства, які через незаконні дії та бездіяльність Держгеонадр на даний час перебувають у відпустках, а після їх закінчення будуть працювати в режимі неповного робочого часу і в подальшому приречені на скорочення та втрату роботи. Тобто більше 200 сімей Прикарпаття залишаються один на один із безгрошів’ям та жалюгідним існуванням.

Не можна не враховувати й того, що видобутий газ НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» використовується для потреб низки населених пунктів. Зокрема, з Лопушнянського родовища забезпечуються газом селище Берегомет та села Мигово, Лукавець Вижницького району Чернівецької області. Фактичні обсяги подачі газу НГВУ «Надвірнанафтогаз» з Лопушнянського родовища для забезпечення потреб споживачів Чернівецької області у 2015 році склали 236,257 тис. м. куб.

Держгеонадра, приймаючи протиправні рішення, не враховує, що вищезазначені родовища експлуатуються ще з часів Радянського Союзу і на сьогодні знаходяться на пізніх стадіях розробки, а вимушена зупинка їх розробки, консервація або ліквідація може мати в майбутньому вкрай негативні наслідки, а саме:

– зменшення обсягів видобутку нафти та природного газу вже призводить до перебоїв у його надійному, стабільному постачанні до сіл Івано-Франківської та Чернівецької областей, що спричиняє невдоволення людей;
– виникнення загрози техногенних та екологічних наслідків через припинення роботи свердловин, зокрема, створення аварійних ситуацій на свердловинах, які експлуатуються з 1960-1980 років;
– поширення вже існуючих зон екологічної небезпеки. Через зупинку роботи свердловин Битків-Бабченського родовища поступово зростають пластові тиски, що призводить до збільшення інтенсивності міграції вуглеводнів до поверхні та викликає різке підвищення рівня загазованості на території села Пасічна та селища Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області. Збільшення загазованості вищезазначених територій загрожує здоров’ю та життю мешканців цих населених пунктів, не дає їм спокійно проживати у власних домівках та призводить до наростання невдоволення і соціальної напруги.

Потрібно взяти до уваги й те, що НГВУ «Надвірнанафтогаз» є одним з основних бюджетоутворюючих підприємств регіону. Підтвердженням цього є те, що впродовж 2015 року підприємство сплатило до бюджетів всіх рівнів 261 447 488,39 грн. податків і платежів, у тому числі:
– 18 451 332,50 грн. до місцевих бюджетів Івано-Франківської та Чернівецької областей;
– 217 265 040,37 грн. рентної плати за користування надрами до Державного бюджету;
– 25 731 115,53 грн. інших платежів до Державного бюджету.

Через зупинку експлуатації вищеназваних родовищ обсяги видобутку вуглеводнів скоротились на 9 тис. тонн нафти та 5 млн. м. куб. газу, що неминуче призведе до зниження платежів до місцевих та Державного бюджетів України.

Окрім сплати податків та платежів, ПАТ «Укрнафта» протягом багатьох років брало участь в соціально-економічному розвитку Івано-Франківської та Чернівецької областей. Зокрема, за кошти Товариства завершено капітальний ремонт пологового будинку в місті Надвірна, ведеться будівництво Битківської загальноосвітньої школи I -III ступенів, виділено сотні тисяч гривень на газифікацію селища Битків, сіл Пасічна Надвірнянського району, села Бабче Богородчанського району та інших населених пунктів, щорічно виділяється понад мільйон гривень благодійної допомоги територіальним громадам, установам, організаціям вищезазначених областей для вирішення невідкладних проблем.

Упродовж багатьох десятиліть ПАТ «Укрнафта» виділяє значні кошти на утримання будинку культури, стадіону, спортивних закладів у Надвірнянському районі Івано-Франківської області. Всього у 2015 році на утримання та розвиток соціальних об’єктів Надвірнянщини спрямовано 978760,00 грн. додаткових коштів ПАТ «Укрнафта».

На наше переконання, протиправна, антинародна діяльність Держгеонадр суперечить задекларованим керівництвом країни стратегічним цілям щодо стабілізації функціонування паливно-енергетичного комплексу, нарощування власного видобутку вуглеводнів, зменшення залежності від зовнішніх чинників, а також політиці держави в сфері забезпечення трудових прав громадян, недопущення згортання виробничих потужностей нафтопромислових районів, недопущення погіршення екологічної ситуації в регіонах тощо.
Адміністрація та профспілковий комітет НГВУ «Надвірнанафтогаз» вважають, що зупинення Держгеонадрами України дії спеціальних дозволів на користування надрами в нинішніх умовах є щонайменше недержавницьким кроком державного органу, який беззаперечно спричинить негативні наслідки не тільки для держави та ПАТ «Укрнафта» як окремого суб’єкта господарювання, але й для трудівників – нафтовиків, які сумлінно та віддано щодня виконують свої обов’язки, забезпечуючи видобуток вуглеводнів.

Враховуючи вищезазначене, адміністрація та профком НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» не можуть і не будуть погоджуватись з протиправною діяльністю Держгеонадр.

Вимагаємо від Вас, шановні керівники держави, розглянути наше звернення та вжити невідкладних заходів, а саме:

1. Припинити згубну діяльність Державної служби геології та надр України щодо зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами.
2. Дати принципову державницьку оцінку роботі т.в.о. Голови Державної служби геології та надр України Бояркіну М.О. і вирішити питання про його відповідність займаній посаді.
3. Розглянути питання щодо передачі Міністерству енергетики та вугільної промисловості України функцій видачі, призупинення дії або скасування виданих спецдозволів на видобуток вуглеводнів.

Ми переконані, що у Ваших силах створити умови для ефективної роботи ПАТ «Укрнафта» та перешкодити реалізації сценарію рейдерського захоплення однієї з найбільших нафтових компаній України.

Сподіваємось, що в другу річницю розстрілу Героїв Небесної Сотні під час Революції Гідності та 245 річчя промислового видобутку нафти на Прикарпатті колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» не доведеться вдаватись до радикальних дій, які неминуче призведуть до зростання соціальної напруги та злорадства ворогів України.

Ми впевнені, що Ви ухвалите правильне рішення, яке відповідатиме інтересам нафтовиків, їх сімей та українського народу.

Слава Україні!”, – йдеться в тексті вимоги.

Звернення схвалено на спільному засіданні адміністрації та профкому НГВУ «Надвірнанафтогаз» 24 лютого 2016 року.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Прикарпатським чиновникам заборонили критикувати владу
Наступна : В Івано-Франківську поліція розшукала зниклу 15-річну дівчинку. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×