На Верховинщині бійців АТО перевдягнули у старовинний гуцульський одяг. ФОТО

В ці дні на Верховинщині триває вже 22-га “Творча Криївка” – програма з реабілітації для бійців АТО, яку орагнізувала художниця Віталіна Маслова.

Цього разу бійці побували у мешканки села Ільки Верховинцького району Галини Юцентюк, яка має в себе вдома цілу колекцію старовинних вишиванок – близько 100 екземплярів, передає Станіславське ТБ.

Враженнями від “криївки” поділилася волонтерка Наталія Долик.

“У верховітті древніх Карпат, в мальовничому куточку Гуцулії, живе чарівна Галинка Верховинка.

У гуцулів взагалі чуда на кожному кроці, а цієї ґаздині вдома … музей! Біля 100 старовинних вишиванок. Справжні автентичні, з містичними візерунками, де переплітаються чоловічі, жіночі знаки зі знаками безкінечності і гарантують вічне буття нації, яка пам’ятає своє коріння.

Пані Галинка справжня актриса. Настільки цікаво про старовинний побут і містичне переплетіння старовірських традицій з християнськими розповісти може тільки вона. Та ні, не розповісти, проспівати! У Галинки настільки співуча мова, що подекуди просто не розумієш, чи вона говорить, чи співає!

Але перше за гуцульським звичаєм гостей треба що? Накормити! Сніданок в музеї, де тобі з фотографій “смачного” поважно кивають наші прапра, а навколо стільки старовинних артефактів, поруч тільки привітні люди – туди хочеться запросити своїх друзів!
А потім ескурс в містичну гуцульську історію, переодягання, танці.
Казка?
Ось такий ранок ми застали у наших друзів З “Творчої криївки”. А вдячність бійці записують на безкінечних рулонах, були випадки, що хлопці знаходили там навіть друзів, з якими загубилися на війні. Бійці завжди уважно читають ті записи – шукають знайомих і обіцяють повернутися”.

  • Фото Наталії Долик
  • Фото Наталії Долик
  • Фото Наталії Долик
  • Фото Наталії Долик
  • Фото Наталії Долик
  • Фото Наталії Долик
  • Фото Наталії Долик
 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Боксер з Донбасу став масажистом на Прикарпатті
Наступна : Прикарпатські волонтери передадуть вояка допомогу з Італії, США та Канади. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×