На Венеціанському фестивалі режисер присвятив отриманий приз Сенцову

Іранський кінорежисер Мохсен Махмальбаф присвятив отриманий ним на Венеціанському кінофестивалі приз імені Робера Брессона українському режисеру Олегу Сенцову, засудженому в Росії до 20 років ув’язнення за звинуваченням у підготовці теракті

“Тільки бажання свободи для жителів своєї країни привело Олега Сенцова до жорстокого тюремного ув’язнення на 20 років”, – вважає іранський режисер, повідомляє Російська служба ВВС.

Зі слів Махмальбафа, він дізнався про долю Сенцова від Олексія Медведєва, програмного директора фестивалю “Край світу”, який проходив на Сахаліні в серпні цього року.

Російський суд 25 серпня визнав Сенцова винним в організації терористичного спільноти і засудив його до 20 років колонії суворого режиму. Прокуратура вимагала для Сенцова 23 роки колонії.

Судовий процес викликав протести з боку відомих російських і світових кіномитців.

“За останні роки ми чули багато заяв від російських лідерів, що Росія знайшла свій незалежний голос і готова відігравати важливу роль на світовій арені. Ці твердження, звичайно, можна тільки підтримати. Але також важливо пам’ятати, що національне відродження неможливо на основі брехні і пропаганди “, – підкреслив Мохсен Махмальбаф.

В Ірані фільми Махмальбафа неодноразово перебували під забороною. У 2006 році він отримав премію імені Сергія Параджанова за видатний художній внесок у світовий кінематограф.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : 19-20 вересня відбудеться VІІ Всеукраїнська військова проща до Зарваниці. ПРОГРАМА
Наступна : Юні прикарпатці оздоровлюються в “Молодій Гвардії”

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×