На сцені Івано-Франківського облмуздрамтеатру показали специфічну комедію “Слава героям”. ФОТО

Вчора, 20 лютого, в Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Івана Франка відбулася прем’єра специфічної комедії за однойменною п’єсою Павла Ар’є «Слава героям».

Режисерами вистави є Стас Жирков та Ростислав Держипільський, а продюсувала її відома українcька акторка Ірма Вітовська, передає Станіславське ТБ посилаючись на Галицький кореспондент. 

Унікальність проекту в тому, що в кожному з театрів ролі виконують актори місцевої трупи, окрім двох головних героїв. Ці два герої грають «в гостях». Франківський Олексій Гнатковський – гратиме в столиці, а киянин Дмитро Рибалевський – в Івано-Франківську. Шанувальники театру мають змогу насолоджуватися також грою улюблених акторів – Галини Баранкевич, Надії Левченко, Ігоря Захарчука, Олесі Пасічняк.

Вистава дуже актуальна, адже зачіпає не просто наболілі історичні й соціальні теми, а власне такі, які ставлять питання і не дають на них відповідей, бо відповідей може просто не бути… Недаремно актор Олексій Гнатковський називає виставу провокацією.

У сценічному просторі лікарняної палати доля зіштовхує двох ветеранів – армії УПА і Червоної армії. А разом із цим – два різні досвіди, світогляди і долі. Історія настільки задавнена і заплутана, що немає ні правих, ні неправих. Є просто люди, покалічені виром війни, які колись були по різні сторони барикад.

На тлі їхньої комічно-трагічної «шпитальної» боротьби оприявнюються й гострі соціальні проблеми.

Постановка зроблена на найвищому рівні, про що свідчить і особлива режисура, і неперевершена гра акторів, і цікаві світлові, музичні відео-візуальні рішення та багато іншого.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : ДТП у Києві: п’яний водій розбив три автомобілі, у аварії постраждала дівчина-пасажир
Наступна : Фотограф показав невідомі фото з Інститутської зроблені під час зачистки Майдану

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×