На сесію обласної ради пропонують винести питання щодо заборгованості по зарплаті медпрацівникам

4 серпня відбулося засідання постійної депутатської комісії облради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Першочергово депутати розглянули питання про стан виплати заробітної плати в закладах охорони здоров’я області станом на 1 серпня 2016 року, передає Станіславське ТБ з посиланням на прес-службу ОДА.

За словами голови комісії Манолія Піцуряка, ситуація є катастрофічною у багатьох районах, зокрема, Коломиї, Косові, Снятині, Богородчанах, Городенці, Верховині, Рогатині, Тлумачі. Загалом незабезпеченість до кінця року склала 123 мільйони. А саме: заборгованість по Коломийській лікарні становить більше 7 мільйонів, у Косові  біля 5 мільйонів, Снятин – 4 мільйона.

Саме тому питання про невиплату заробітної плати працівникам медичної сфери депутат рекомендував винести на розгляд сесії обласної ради, таку ініціативу підтримали решту членів депутатської комісії.

Як зазначила заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Леся Балагура, відповідно до змін, внесених до Бюджетного кодексу України, фінансування галузі охорони здоров’я здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету, тобто цільових видатків, які спрямовуються на утримання медичних закладів.  На 2016 рік обсяг цільової субвенції на дану мету визначений у 1,6 мільярда гривень.

Щодо виплати заробітної плати працівникам медичних установ, фінансист повідомила, що станом на 4 серпня у всіх районах області зарплата за червень виплачена у повному обсязі.

Також під час засідання комісії присутні заслухали звіт головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Романа Остяка та розглянули питання про продовження терміну дії контракту з ним на даній посаді.

Роботу головного лікаря директор департаменту охорони здоров’я ОДА Мирон Матейко визнав задовільною і рекомендував продовжити дію контракту з Романом Остяком на 5 років. Депутати комісії одноголосно підтримала таке рішення. Дане питання також розглядатиметься на сесії Івано-Франківської обласної ради.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Прикарпатті засуджено чоловіка, який наніс ножові поранення своєму племіннику
Наступна : На Яремчанщині буде створено асоціацію готельєрів

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×