На Прикарпатті в одному із сіл відкрили та освятили сучасний стоматологічний кабінет. ФОТО

У 2013 році у с.Бовшів відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Спільними зусиллями обласної, районної, місцевої влади було реконструйовано приміщення шкільної майстерні та облаштовано сучасний медичний заклад.

Тут працюють кабінети прийому пацієнтів і щеплень, маніпуляційна, хворих обслуговує сімейний лікар.

Вчора, 19 січня, урочисто відкрили стоматологічний кабінет. Участь у заході взяли голова райдержадміністрації Ярослав Бартків, заступник голови районної ради Любов Гордійчук, сільський голова Ганна Очкур, головний лікар Галицької ЦРЛ Любомир Журавецький та жителі села.

Після традиційного перерізання червоної стрічки кабінет освятив о.Леонтій Насташинський.

Голова райдержадміністрації Ярослав Бартків відзначив, що реалізувати ініціативу громади села вдалося завдяки тому, що у 2015 році було внесено зміни до Бюджетного кодексу, відповідно, органи місцевого самоврядування, на території яких розміщені забруднювачі навколишнього природного середовища, отримали дозвіл здійснювати перенаправлення коштів екологічного податку у загальний фонд своїх місцевих бюджетів, повідомляють у прес-службі Долинської РДА, передає Станіславське ТБ.

Завдяки такому, принципово новому підходу до розподілу екологічних коштів, в 2015 році вдалося реалізувати цілий ряд проектів в населених пунктах району. Зокрема, відновлено будівництво нової центральної районної лікарні, школи у с.Крилос, виконано значний обсяг робіт з енергозбереження в закладах освіти, медицини та культури, а також суттєво покращено їх матеріально-технічну базу.

Однак,за словами керівника району, при затвердженні державного бюджету на 2016 рік було скасовано норму про можливість перенаправлення коштів від екологічного податку у загальні фонди місцевих бюджетів. Тому депутати районної ради звернулися з проханням до Голови Верхової Ради Володимира Гройсмана повернутися до розгляду цього питання.

Сільський голова Ганна Очкур наголосила, що приклад Бовшівської сільської ради, де населення потерпає від наслідків поганої екології, показує як за рахунок екологічних коштів можна вирішити місцеві проблеми громади. У с.Бовшів, де акумулюються екологічні кошти, які сплачує Бурштинська ТЕС, лише впродовж 2015 року було проведено капітальний ремонт дитячого садка, школи, закуплено нове комп’ютерне обладнання для учнів, зроблено ремонт і придбано стільці для глядацької зали Будинку культури, а тепер встановлено і сучасне медичне обладнання для стоматологічного кабінету в місцевій АЗПСМ.

«Завдяки рішенню депутатів сільської ради нашим жителям не прийдеться тепер їхати до районного центру, а якісні медичні послуги вони зможуть отримати на місці»,- підсумувала Ганна Очкур.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : За жорстоке побиття чоловіка у Тисмениці нападники відбулися іспитовим сроком
Наступна : Уряд підвищив зарплату українським військовим у кілька раз

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×