socico

На Прикарпатті стартує місячник профілактичних заходів: “Увага! Діти на Дорозі!”

Напередодні та в перші дні навчального року, з 20 серпня по 20 вересня Державтоінспекцією, спільно з Департаментом освіти та науки проводяться заходи з удосконалення форм і методів профілактичної роботи серед неповнолітніх учасників дорожнього руху.

На-сцені-команда.jpg

В рамках проведення місячника під умовною назвою «Увага! Діти на дорозі!», Державтоінспекцією проводиться обстеження ділянок, які прилягають до територій дитячих і навчальних закладів та, через які проходять маршрути руху шкільних автобусів. За результатами обстежень буде підготовлено та надіслано інформації до місцевих органів виконавчої влади щодо усунення виявлених недоліків (ремонт дорожнього покриття, поновлення дорожньої розмітки, установлення відповідних дорожніх знаків, транспортного та пішохідного огородження, відновлення роботи зовнішнього освітлення, влаштування пристроїв примусового зниження швидкості тощо).

Визначатиметься кількість автобусів, що використовуються, у тому числі на договірних засадах, для регулярного перевезення учнів до навчальних закладів та вживатимуться заходи щодо недопущення їх експлуатації в несправному технічному стані та інших невідповідностей.

У вказаний період проводитиметься роз’яснювальна робота в автотранспортних підприємствах, закладах освіти та з перевізниками – фізичними особами, які здійснюють організоване перевезення учнів у рамках програми «Шкільний автобус».

Крім того, націлюватимуть водіїв на безумовне дотримання ними вимог Закону України «Про дорожній рух» та інших нормативних актів у сфері безпеки дорожнього руху, зокрема укомплектування автобусів, проведення передрейсових перевірок технічного стану автобусів та стану здоров’я водіїв. Перевірятимуть наявність у водіїв, допущених до перевезення учнів, наявність п’ятирічного стажу керування автобусами, маршрутні листи і розклади руху та інші документи, передбачені законодавством України.

Здійснюватиметься контроль за виявленням та документуванням допущених водіями вищезазначеної категорії автотранспорту порушень норм законодавства у сфері безпеки дорожнього руху.

Інспекторами ДАІ проводитимуться уроки, виступи з Правил дорожнього руху в загальноосвітніх навчальних закладах, інтернатах, старших групах дошкільних установ з метою попередження ДТП участю дітей.

У шкільних навчальних закладах відбуватимуться конкурси, вікторини зі знань ПДР, тематичні театралізовані уроки, виставки дитячих малюнків з тематики безпеки дорожнього руху, виступи загонів юних інспекторів руху, команд КВН-ЮІР тощо з метою популяризації серед школярів Правил дорожнього руху.

Державтоінспекцією розповсюджуватиметься заздалегідь підготовлена та видана тематична навчально-методична література для поновлення куточків з безпеки руху, автомайданчиків для виконання практичних завдань під час вивчення ПДР.

Проводитиметься широка інформаційна кампанія спільно з редакціями обласних, районних/міських засобів масової інформації з приводу поведінки дітей на вулично-дорожній мережі та «прямі лінії», «круглі столи» керівництва УДАІ УМВС.

Також, за сприяння місцевих органів виконавчої влади домовлено про розповсюдження соціальної реклами з тематики попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та проведення заходів «Увага! Діти – на дорозі!» на зовнішніх рекламоносіях, у засобах масової інформації, громадському транспорті та в місцях масового перебування людей.

З початку навчального року інспекторами ДПС проводитиметься посилений нагляд за поведінкою неповнолітніх на дорогах.

Під час проведення в шкільних навчальних закладах свята «День знань», працівники ДАІ забезпечуватимуть безпеку дорожнього руху на під’їздних шляхах, де шкільні заклади розташовані на дорогах та вулицях з інтенсивним рухом автотранспорту. З 5 серпня обласна команда ЮІР братиме участь у Всеукраїнському фіналі змагань загонів ЮІР, який відбудеться в дитячому центрі «Молода гвардія» і місті Одеса.

 
 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Прикарпатті підтримують творчих людей. ФОТО
Наступна : Керівник прикарпатського “Укропу” заявив про тиск влади на бажаючих балотуватись від партії

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×