На Прикарпатті продовжують ліквідовувати пожежі торфу

 

Зокрема, в селі Торговиця Городенківського району в урочищі «Зброди» горів торф окремими осередками на площі 10 га на відкритій території Торговецької сільської ради. Станом на 20:00  24 серпня ліквідовано пожежу на площі 9,93 га.

В селі Потік Рогатинського району горів торф окремими осередками на площі 110 м.кв. на закинутому торфовищі на території Потіцької сільської ради.

Станом на 20:00 24 серпня ліквідовано горіння окремих осередків торфу на площі 90 м.кв.

А от в селі Верхній Струтин Рожятівського району в урочищі Під Бором виникла пожежа торфу окремими осередками на площі 1 га на території торфового родовища ПраТ «Івано-Франківськторф». На даний час ліквідовано горіння окремих осередків торфу на площі 0,4 га.

Такі пожежі є вкрай небезпечними. Зазвичай причинами такого лиха стає необережне поводження людей із вогнем або спалювання сухої трави та сміття.

Довідково. Слід пам’ятати, що температура при пожежах торфу може сягати 1000 градусів за Цельсієм. Крім того, торф має здатність до горіння під час дощу. Ось чому різке зниження температури не допоможе припинити торф’яну пожежу чи зменшити її обсяги. Небезпечні такі пожежі раптовими проривами вогню з під землі, а також й тим, що неможливо визначити межі розповсюдження горіння. Адже ознаки торф’яної пожежі не завжди помітні на поверхні землі. Крім того, сам торф, вигоряючи із середини, утворює пустоти, в які може провалитися, як людина, так і транспорт. Отож будь-яке недбальство чи легковажність може стати поштовхом до розвитку ще однієї торф’яної пожежі і завдати значного клопоту не тільки рятувальникам. Під загрозою можуть опинитися не лише компоненти екосистеми, а й домівки людей, які межують із торф’яними полями.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську презентували маршрутну мережу громадського транспорту
Наступна : У Галичі відбувся фестиваль гармат «Сальви лицарській звитязі». ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×