На Прикарпатті планують відновити астрономічний обсерваторій на горі Піп Іван

Вчора, 5 липня, в місті Верховина відбулося 10-те ювілейне засідання щодо відновлення астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

Міжнародний проект з відновлення обсерваторії реалізовує спільно Прикарпатський національний університет і Варшавський університет за підтримки Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща, – розповідають нам у відділі з питань гуманітарної політики та інформаційно-аналітичної роботи аппарату РДА.

Роботу засідання з метою ознайомлення з процесом відбудови найвищого високогірного наукового об’єкту України – астрономічно-метеорологічної обсерваторії, відкрив ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда.

Після виступили: начальник відділу польської культурної спадщини за кордоном Департаменту культурної спадщини Міністерства культури і національної спадщини РП Міхал Міхальські; заступник голови обласної ради, депутат облради Сергій Басараб; консул, радник – керівник Юридичного відділу і консульської опіки Генерального консульства РП у м. Львів Влодзімеж Сулгостовські; проректор з науково-педагогічної роботи та соціально-економічного розвитку, кандидат юридичних наук, професор Ярослав Шинкарук, архітектор Володимир Ідак; інженер Юрій Лукашук; директор Івано-Франківської філії Державне підприємство Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “Дімпромісто” імені Ю.М.Білоконя Михайло Онуфрак, директор Карпатського національного природного парку Володимир Слободян; архітектор, представник Студіуму Східної Європи Войцєх Вулковські; перший заступник голови Наглядової ради університету, генеральний директор ТОВ “Житлобуд Серівс Плюс” Ігор Олійник; начальник УДСНС у Івано-Франківській області Володимир Чернецький; експерт проекту Гжегож Худзік; та інші.

В засіданні взяли участь від Верховинського району голова районної державної адміністрації Олег Лютий, заступник голови райдержадміністрації Світлана Уршеджук, заступник голови районної ради Іван Маківничук, директор пивоварні Олексій Харук (саме на базі його закладу проходило засідання).

Ігор Цепенда у своєму виступі розповів, що під час візиту Віце-прем’єра, Міністра вищої освіти і науки Республіки Польща Ярослава Говіна в Україну, відбулося сходження на гору Піп Іван (2028 м, Чорногірський хребет, Карпати) з метою переглянути виконання робіт по відновленні обсерваторії. Експерти мали можливість протягом двох тижнів оцінити виконанні роботи. Роботи виконуються в стислі терміни, так як висока гірська місцевість відображається на важких погодних умовах. Практично тільки літні місяці можливо використовувати для ремонтних робіт приміщення.

Міхал Міхальські та та Воцєх Вулковські окреслили ряд робіт, які потрібно зробити до 1 вересня 2016 року, та наступний 2017 рік, це і водопровід, очищення об’єкту для подальших робіт, отеплення, гідроізоляцію, встановлення огорожі, проведення електропроводки, встановлення рекламних та інформаційних стендів з правил поведінки відвідувачів на горі Піп Іван, громовідвід та інше.

Проблемним питанням залишається культура туристів (сміття, заїзди машин, відсутність туалетів і т.д.).

Олег Лютий, на правах господаря гуцульського краю, вітаючи учасників засідання подякував за візит консулу та всім представникам ПР за приїзд, який важливий для розвитку району. Також подякував Ігорю Цепенді за конструктивну співпрацю, яка демонструє позитивні результати. “Після кожної зустрічі є результати, наголосив Олег Лютий. – Від наміченого до реалізації”.

Підсумовуючи роботу засідання, учасники позитивно оцінили стан виконаних робіт та накреслили план реалізації наступних етапів відбудови обсерваторії.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Івано-Франківщині після масових отруєнь на весіллях ще близько 40 людей перебувають у лікарнях
Наступна : На Івано-Франківщині від отруєння гербіцидами чоловік потрапив до реанімації

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×