На Косівщині діти засаджували ліс, який безжально знищують. ФОТО

На Косівщині провели акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». Ініціатор та організатор акції – лісничий Косівського лісництва, активний борець з незаконною вирубкою лісу Петро Пліхтяк. У рамках акції учні та вчителі Пістинської та Микитинської шкіл та організатори засаджували ліс молодими ялицями.

Про це повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на “Вікна“.

Це вже 11-та Всеукраїнська акція Державного лісового агентства України, яку проводять за підтримки Міністерства освіти та науки України.

«Ця акція покликана в першу чергу для того, щоб привернути увагу суспільства до критичної ситуації з незаконною та масовою вирубкою лісів. Те, як сьогодні нищать ліс, невдовзі для людства відобразиться екологічною катастрофою. Ліс потрібно рубати, але й відновлювати також необхідно,тому ми сьогодні відроджуємо ліс, — відзначив організатор акції Петро Пліхтяк. — Дивлячись на цих дітей, хочеться вірити, що після того, як вони власноруч посадили хоча б одне дерево, у когось із них підніметься рука, щоб його зламати. Якщо дитина посадила дерево, вона обов’язково поцікавиться, що ж із нього виросло».

Вчителі та учні Пістинської та Микитинської шкіл засаджували саджанці молодої ялиці. Під час робіт з окультурення та оновлення лісу, лісничий Петро Пліхтяк провів інструктаж про специфіку лісу, роботу у лісі про те, де й яка порода краще зростає, скільки років живе дуб, які тварини водяться у косівських лісах.

«Для дітей це наче подорож до країни лісу. Вони отримали можливість зробити свій внесок, щоб ця країна існувала завжди, і щоб через десятки років наші нащадки також дихали свіжим лісовим повітрям, — розповідає лісничий Петро Пліхтяк. – І коли дітям розповідали, що через кілька десятиліть, щойно посаджені саджанці перетворяться на справжній ліс – це викликало подив. А насправді так і є, адже це одна із основних особливостей лісової галузі».

Для посадки в основному використовували посадковий матеріал ялиці білої з власних розсадників лісництва. Адже він стійкий до несприятливих факторів оточуючого середовища.

Лісничий розповідає, що за дітьми було цікаво спостерігати, адже для них це був перший урок роботи у лісництві.

«Діти лопатами розробляли рядки для саджанців, і всі працювали на диво піднесено. Думаю, що після цієї акції кожен із школярів, які посадили дерево через декілька років зрозуміють плоди своєї праці. І кожен з них цінуватиме та берегтиме природу серед якої живе», — зазначив лісничий.

Проблема вирубки Карпат та лісів України – добром не закінчиться. Вчитель Микитинської школи Юрій Атаманюк вважає, що потрібно дотримуватись прадідівських заповітів та виховувати молоде українське покоління саме у таких традиціях.

«Ми прекрасно знаємо, яка екологічна ситуація склалася на наших теренах: масова вирубка лісу, знищення лісового фонду природоохоронної зони Карпат, цілющих лікарських рослин, птахів, звірів, лісових доріг. У нашому краю кажуть: “за своє життя потрібно збудувати хату, виростити, навчити дітей, посадити сад”, а я ще би добавив – ліс», — зазначив вчитель.

На його думку, дітей необхідно частіше залучати до таких заходів, і тоді підростаюче покоління повагою ставитиметься до зеленого багатства країни.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Сім’я прикарпатського нардепа Тимошенка заробила за минулий рік лише 16 тис гривень
Наступна : Нардеп Пашинський хоче ввести кримінальну відповідальність за наклеп

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×