15 жовтня виповнилося 56 років з дня загибелі Провідника ОУН Степана Бандери. Це трапилося 15 жовтня 1959 року в Німеччині.
За іронією долі, його вбивцею став уродженець Львівщини Богдан Сташинський, рідні якого брали участь у боротьбі з комуністичним режимом. За цей терористичний акт Богдана Сташинського нагородили орденом Бойового Червоного Прапора, передає Станіславське ТБ з посиланням на Калуську РДА.
Навіть мертвий Степан Бандера є символом і дехто його і нині боїться. 17 серпня 2014 року вандали сплюндрували його могилу в Мюнхені. Хреста з цієї могили привезли на батьківщину – в Старий Угринів. Тут, на родинному обійсті Бандери, встановили цей хрест і насипали символічну могилу.
У заході взяли участь голова Калуської РДА Наталія Бабій, голова районної ради Василь Дзундза, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, представники політичних сил, ветерани ОУН-УПА, учасники АТО, мешканці Калущини, гості з Івано-Франківщини і Тернопільщини.
Місцевий парох о. Ярослав освятив хрест і відправив поминальну панахиду. Під час заходу виступаючі говорили про вагому роль Степана Бандери у розвитку державотворення у наш час, про потребу повернути прах наших Героїв, які поховані на чужині. На заході виступили голова районної ради Наталія Бабій, голова районної ради Василь Дзундза, начальник управління культури, національностей та релігій Володимир Федорак, голова Всеукраїнського братства ОУН–УПА Богдан Борович.
Наталія Бабій і Василь Дзундза нагородили грамотами та подяками причетних до перевезення хреста Степана Бандери та встановлення в Старому Угринові.
Культурно-мистецьку програму підготував відділ культури райдержадміністрації. Присутнім своє мистецтво дарували колективи та аматори художньої самодіяльності Калущини. На святі виступили і гості – хор Збаразької станиці Братства ОУН-УПА ім. Клима Савура.
Під час заходу сотник «Ольжич» нагородив бійців АТО бойовими відзнаками, які служили в батальйоні УНСО, за оборону Маріуполя.