На Івано-Франківщині від початку року зафіксовано три випадки ботулізму

В 2016 році в Івано-Франківській області зареєстровано три випадки харчового отруєння на ботулізм.

Два з них мали місце в Косівському районі: захворіли жінка – мешканка с.Уторопи та чоловік – мешканець села Хімчин. Третій випадок стався в Рожнятівському районі. Всі потерпілі вживали м’ясні консерви домашнього приготування (тушонку або паштет), передає Станіславське ТБ посилаючись на головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

 З 2015 року в Івано-Франківській області спостерігається різкий ріст харчового отруєння – ботулізму. Так, в 2015 році в області було зареєстровано 9 випадків ботулізму з 10 потерпілими, двоє з яких діти (для порівняння в 2014 році було зареєстровано лише два випадки ботулізму).

Потерпілі – дорослі люди, мешканці сіл Тлумацького, Галицького, Калуського та Рожнятівського, Городенківського, Долинського, Тисменицького районів та Яремчанської зони.

Всі отруєння сталися внаслідок вживання консерв домашнього приготування (м’ясних тушонок або паштетів), які хворі або члени їх сімей власноруч виготовляли.

Ботулізм – це важке захворювання, яке без своєчасного специфічного лікування може призвести до смерті.Симптоми ботулізму розвиваються не так різко як при інших харчових отруєннях, зазвичай перші прояви захворювання з’являються на 2-3 день після вживання забрудненого харчового продукту. Основні прояви захворювання слабкість, головокружіння, сухість в роті, закрепи. Пізніше з’являється розлади центральної та вегетативної нервової системи які проявляються порушенням зору та ковтання, розладами мови, в важких випадках –зупинкою дихання. Лікування – тільки в умовах стаціонару – введення протиботулінічної сироватки.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Ремонт 40 км доріг обійдеться бюджету Прикарпаття майже у мільйон гривень
Наступна : Огляд кримінальних подій на Прикарпатті

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×