На Івано-Франківщині стартували розкопки масових захоронень жертв репресій. ФОТО

У Калуші шукають місця масових захоронень жертв репресій. На розкопки з міського бюджету було виділено близько 7 000 гривень.

До пошуків залучили спеціалізоване обласне комунальне підприємство “Пам’ять”, передає Станіславське ТБ посилаючись на Вікна. 

Усім відомо, що у підвалі нинішнього Центру технічної творчості були камери для ув’язнених та проводилися катування. У приміщенні нинішньої музичної школи на вулиці Степана Бандери також розташовувалися силові органи часів СРСР: НКВС і КДБ. Сюди привозили повстанців, у тому числі поранених і вбитих. Їх викладали на подвір’ї тюрми.

Старший науковий співробітник меморіального музею “Калуська в’язниця” Богдан Яневич вважає: у Калуші не виявлено місць масових захоронень, бо досі не було випадкових знахідок — як це свого часу відбулося у Войнилові. Там під час прокладання інженерних мереж майбутньої школи виявили понад дві сотні останків людських тіл

У Калуші, свідчать очевидці, такі страшні знахідки також можливі.

На території Центру науково-технічної творчості та навколишніх територіях, припускають музейники, нашаровуються дві історичні епохи: страшні часи тоталітарного режиму та — давня історія заснування міста, точніше — легендарного калуського замку.

“Під час минулорічних розкопок ми натрапили на фрагмент біля нижнього валу калуського замку. Скільки можна було, стільки копали — бо там частина території була залита бетоном. Десь до XVIII століття ми дійшли. Далі вже було небезпечно і для тієї будови, і для людей, які там працювали”, — розповідає директор музейно-виставкового центру Уляна Паньо. — “Але ми цілу зиму працювали з інформацією, яка би підтверджувала різного роду гіпотези про існування замку та орієнтувала про місця його розташування”.

На проведення археологічних розкопок у міському бюджеті передбачено 20 тис гривень. Проте швидких темпів досліджень калуські музейники не обіцяють.

Автор: Василь Фіцак

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Івано-Франківщині колишній зек познущався над 80-річною бабусею на її власному подвір’ї
Наступна : Ті, що вірні, – в Івано-Франківську презентували фільм про підпілля та легалізацію УГКЦ. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×