На Івано-Франківщині може виникнути загроза для бюлетенів під час підрахунку голосів – КВУ

На Прикарпатті закінчилося голосування до місцевих виборів і члени комісій приступають до підрахунку голосів. Загалом, складності у самій процедурі підрахунку немає, оскільки відсутні математичні формули підбиття підсумків. Про це Станіславському ТБ повідомили в Івано-Франківській обласній організації “Комітет виборців України”. 

“Члени комісій розпаковують урни, перевіряють, щоб були контрольні листи, сортують бюлетені і потім їх рахують. Спочатку сортують ті, що не підлягають врахування, потім складають інші по купах і перераховують. Дивляться чи є позначка плюс/мінус. Якщо не має позначки або більше ніж одна, або немає печатки чи не відірваний контрольний талон – то всі ці бюлетені є недійсними”, – пояснив голова правління ІФОО КВУ Максим Лисюк.

Однак, при підрахунку голосів виникає певна загроза для бюлетенів, що може у подальшому вплинути на весь перебіг результатів виборів.

“Закон каже, що коли бюлетені розсортовують по купам, то їх мають назад поставити в урни. При цьому урни мають стояти так, аби їх бачили. Але урна фактично відкрита. Відповідно, при бажані в цю урну кидається кислота, кидається зеленка, кидається коктейль Молотова і згоряють бюлетені. Тобто, у цьому є загроза. Тому ми рекомендуємо аби бюлетені залишались на столі. Так їх важче зіпсувати”, – додає Лисюк.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську вже у вівторок Найєм проводитиме співбесіди кандидатів у патрульну поліцію
Наступна : В Івано-Франківську буде другий тур виборів міського голови. Результати екзит-полу

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×