На Івано-Франківщині може статися соціальних вибух через скорочення лікарняних ліжок

Вчора, 31 березня, відбулося друге пленарне засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради VII демократичного скликання, передає Станіславське ТБ.

Депутати Івано-Франківської обласної ради звертатимуться до президента України Петра Порошенка, ВРУ, КМУ та МОЗ  щодо скорочення лікарняних ліжок. Звернення зачитав очільник постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я Івано-Франківської обласної ради, депутат-“свободівець” Манолій Піцуряк.

Нагадаємо, постановою КМУ від 25.11.2015 р. № 1024 затверджено норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку 60 ліжок на 10 тис населення. Відповідно до цього документа обласні та Київська міська державні адміністрації мають вжити заходів для приведення ліжкового фонду стаціонарів підпорядкованих комунальних закладів охорони здоров’я у відповідність із затвердженим цією постановою нормативом, а також коригувати кількість ліжкового фонду, зменшуючи його з урахуванням рівня захворюваності населення та регіональних особливостей, забезпечити дотримання законодавства під час вивільнення у процесі оптимізації ліжкового фонду працівників закладів охорони здоров’я.

На Івано-Франківщині з 80 ліжок на 10 тис населення повинно б залишитися 60.

Депутати висловили глибоке занепокоєння з приводу ситуації, яка може призвести до небажаного соціального вибуху серед населення Івано-Франківської області.

Депутати вважають, що така постанова  є далекою від реального життя, вона (ред. – постанова) не враховує специфіки потреби у ліжках для міського і сільського населення, географічного розташування (гірська, рівнинна місцевість), відстаней до лікувальних закладів, густоту населення, транспортне сполучення. Будь-яка реформа, йдеться у зверненні, має приносити людям тільки покращення, а не чергове погіршення їхнього життя.

До слова, відповідальність за проведення широкомасштабного скорочення ліжок, а це 25% ліжкового фонду України, покладено на структурні підрозділи охорони здоров’я обласних державних адміністрацій.

Наразі Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА надіслав доручення в райони про повідомлення щодо скороченння ліжок, аби вони проаналізували ситуацію і визначили кількість ліжок та їх стан.

Директор департаменту охорони здоров’я Мирон Матейко каже, що повідомлення відправлено, а от вирішувати чи скорочувати ліжка чи ні будуть власники. Крім того, реагувати буде і Київ. Матейко додав, що на виконання постанови, яка видана МОЗ є двояке бачення – враховуючи роботу ліжкового фонду, то це радянські ліжка, тобто нічого не реорганізувалося. Матейко впевнений, що для більшої ефективності треба збільшувати фінансування на охорону зоров’я в області, а надлишок ліжок є і вони постують в області.

“Якщо не буде реакції з районів, то департамент сам запропонує  розподіл ліжок. І це буде виглядати так: взяли по районах розбили по якихось цифрах, не проаналізувавши ситуацію в районі. Для мене це є розчарування, наш міністр немає профільної освіти, як можна таке робити. Де гарантія, що ті кошти, які будуть з скорочення ліжок підуть на медицину?”, – запитав депутат-“свободівець” Михайло Королик.

Матейко відповів:

“Ми проаналізували  і дали на розгляд районам, а вони самі мають вирішити, ми ж маємо дати аналітичну довідку – скільки ліжок і де саме”.

На Івано-Франківщині майже усі заклади лікувальні є комунальною власністю районних та обласних рад і без їхніх рішень виконати вимоги наказу МОЗ буде неможливо.

Тому депутати проголосували “За” відкликання постанови КМУ та МОЗ. Депутати звертаються і до ВРУ, щоб прийняти закон про створення нової моделі ситеми охорони здоров’я.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Прикарпатські правоохоронці застерігають про крадіїв мобільних телефонів
Наступна : В Івано-Франківську зіткнулися дві іномарки. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×