На Івано-Франківщині через нестачу фінансування училища можуть перестати приймати студентів з інших областей

Івано-Франківщина отримала з державного бюджету дотацію на виплату заробітної плати по професійно-технічних училищах. Сума становить близько 17 млн грн  на перше півріччя 2016 року.

Про це сьогодні йшлося під час засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків, передає Станіславське ТБ.

Всі кошти будуть направлені для погашення заборгованості у чотирьох ПТУ області, зокрема у Коломиї, Бурштині і Калуші. Кошти надійдуть у користування відповідним місцевим бюджетам:

 

Калуський міський бюджет – 4,8 млн грн;

Коломийський міський бюджет – 9,1 млн грн;

Бурштинський міський бюджет – 2,5 млн грн;

Департамент освіти і науки – 1,2 млн грн.

За словами, Галини Карп, вже наступного тижня училища зможуть розрахуватись за заборговану заробітну плату, а також стипендії студентам. Так, найгірша ситуація по заборгованості спостерігається у Коломиї.

Натомість, ці кошти вирішують проблеми у першому півріччі, а решту треба шукати у місцевих бюджетах.

Як зазначив голова обласної ради Олександр Сич, не всі міські ради готові виділяти на потреби ПТУ кошти, особливо коли там навчаються діти з інших районів та областей.

“Мені директори училища казали, як мені переконати міського голова і міську раду давати гроші на ПТУ, якшо діти вчасться не тільки з міста Коломиї, а з усієї області, і навіть з інших областей. І детутат, для прикладу, Коломийсьої міської ради каже,  чому я маю фінансувати навчання дитин з Тернопільної області чи там з Городенківського району”, – підкреслив Сич.

Мовляв, у наступному році такі заклади перестануть приймати учнів не зі свого регіону або їх взагалі позакривають.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Коломиї поліція з’ясовує обставини вчорашньої ДТП, де автомобіль збив дитину на пішохідному переході
Наступна : У Печеніжині згорів автомобіль. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×