На Городенківщині громаді Тишківців хочуть повернути резиденцію о. Осипа Шухевича. ФОТО/ВІДЕО

Днями калушани вирушили у поїздку до музею родини Шухевичів, що у селі Тишківці Городенківського району.

Калушани побували не тільки у музеї, але й на кладовищі, де похована родина Романа Шухевича. А також — поблизу будинку, де проживали Шухевичі. Зараз там мешкає місцевий парох, повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на “Вікна”.

Музей було відкрито та освячено 14 жовтня 2004 року, в день святкування 62-ї річниці створення УПА, у родинній резиденції родини Шухевичів. Один із експонатів музею — родовідна лінія Шухевичів, яка бере початок від отця Осипа, який у 1841 році перебрав парохію в селі.

Найбільша увага в музеї зосереджена на постаті Романа Шухевича, головнокомандувача УПА.

“Прийшла ідея не тільки зробити кімнату Шухевича, але і відновити той час, — розповів Іван Пронич, сільський голова с. Тишківці. — Криївка була збудована 1939 року. Про бункер довго не знали, поки не прийшла радянська влада і не зробили магазин.”

 

“Цей музей — це приклад того, як невелика громада, за невеликого сприяння, може зробити дуже велику справу, — поділилася враження учасниця поїздки, директор Калуського музейно-виставкового центру Уляна Паньо. — Музей родини Шухевичів — це не тільки дослідження національної історії. Це чудова форма популяризації історії національно-визвольного руху, чудова популяризація галицької історії.”

Калушани побували не тільки у музеї, але й на кладовищі, де похована родина Романа Шухевича. А також — поблизу будинку, де проживали Шухевичі. Зараз там мешкає місцевий парох.

“1995 року судом було повернуто будинок священику УГКЦ для проживання, оскільки раніше там також жив священик о. Осип Шухевич, — каже сільський голова Іван Пронич. — Але зараз ми розпочали будівництво нової резиденції для священика, щоб відновити ту резиденцію.”

Такі поїздки калуські музейники вважають найкращим методом пізнання та вшанування пам’яті Романа Шухевича, адже вони дають значно більше, ніж формальні традиційні заходи та карбують у пам’яті важливі деталі. Крім того, калушани можуть переймати у сусідів із Тишківців досвід розвитку внутрішнього туризму.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Жахлива ДТП на трасі Київ-Одеса: двоє у BMW згоріли живцем. ФОТО
Наступна : В Івано-Франківську відбудеться “ЧЕський ЧЕтвер”

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×