На Долинщині відбулась конференція педагогічних працівників. ФОТО

27 серпня голова та заступник голови районної державної адміністрації Юрій Мазур та Ольга Ільчишин взяли участь у районній конференції педагогічних працівників району «Пріоритетні шляхи підвищення якості освіти Долинщини в умовах реформування освітньої галузі».

Начальник управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Володимир Сподар у своїй доповіді прозвітував учасників конференції про підсумки функціонування освітньої галузі району у 2014- 2015 навчальному році та озвучив пріоритетні шляхи підвищення якості освіти Долинщини у 2015-2016 навчальному році».

Пріоритетна мета української системи освіти, як зазначено у проекті закону України «Про освіту», – всебічний розвиток розумових і фізичних здібностей людини як особистості, здатної до етично відповідальної участі у житті суспільства, та забезпечення потреб суспільства у кваліфікованих фахівцях.

Реалізація даної мети можлива лише за умови рівного доступу громадян України до якісної освіти.

Стратегія сталого розвитку «Україна – 2020», затверджена Указом Президента України від 12 січня 2015 року № 5/2015, орієнтує суспільство на впровадження в Україні європейських стандартів життя та вихід держави на провідні позиції у світі. Проведення реформ в освітній сфері України сприятиме підвищенню престижу та якості навчання, оскільки власне якісна освіта є запорукою побудови якісно нової країни, абсолютно чіткою інвестицією в майбутнє.

Окрім того, сучасне суспільство вимагає компетентної особистості, здатної до активної участі у розвитку економіки, науки, культури. У цьому контексті суспільству необхідні вчителі, які б сприйняли ринкові умови, адаптувалися до них і працювали відповідно до вимог часу, забезпечуючи якість освіти. Тому серед викликів сьогодення, обговорених у рамках районної серпневої конференції, найбільша увага приділялася створенню сприятливих умов для виявлення, розвитку та реалізації здібностей учнів, задоволення їхніх інтересів і потреб, формуванню навчально-пізнавальної активності та творчої самостійності школярів.

Конференція дала рекомендації управлінню освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації та освітнім навчальним закладам, районному методичному кабінету та соціально-психологічним службам. Серед них можна виділити головні напрямки роботи у сфері освітянської галузі, а саме вживати заходи щодо забезпечення здійснення необхідних організаційно-педагогічних заходів, продовження модернізації кадрової політики, ефективного впроваджування в навчально-виховний процес моніторинг якості освіти, реалізації нових суспільних вимог до дошкільної ланки освіти як основи соціокультурного становлення особистості, реалізації виховної та оздоровчої функцій навчальних закладів, а також надання допомоги сім’ям внутрішньо переміщених осіб у налагодженні соціальних зв’язків, створювати умови для їх самореалізації та проводити діагностичну, корекційно-відновлювальну роботу з ними; індивідуальний супровід дітей учасників АТО; налагодження роботи у класних колективах із протистояння булінгу; постійний моніторинг соціально-психологічного клімату в учнівських та педагогічних колективах з метою профілактики суїцидальних тенденцій та насилля.

Також з тематичними доповідями про Науково-методичне забезпечення районним методичним кабінетом професійної компетентності педагогічних працівників; Розвиток професійної компетентності педагогів дошкільних навчальних закладів в умовах інноваційного освітнього простору; правове забезпечення реформи освіти в Україні та соціальний захист педагога в умовах реформування системи освіти відповідно виступили завідувач районного методичного кабінету Тетяна Гошовська, авідувач Долинського ДНЗ «Росинка» Мирослава Коропецька, заступник начальника управління освіти, молоді і спорту Долинської райдержадміністрацїї Віталій Олійник та голова районного комітету профспілки працівників освіти і науки України Іван Мельник.
У конференції взяли участь міський голова Володимир Гаразд, педагоги Долинщини.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську активісти обговорюють участь громадськості у місцевих виборах (Фото)
Наступна : Галицькі будівельники знову вирушили на будівництво фортифікаційних споруд. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×