Музей мистецтв Прикарпаття відкрив «Чарівні казки» Ірини Токарської

В Івано-Франківську Музей мистецтв Прикарпаття відкрив експозицію витинанок львівської художниці та поетеси Ірини Токарської.

«Я вперше в Івано-Франківську. В моїй експозиції – 40 витинанок . Вона має назву «Мої чарівні казки. Книга Перша». Це – казкове уявлення про світ, про нас. Найдивніші – це ті, де багато нашарувань. Тепер працюватиму в цій манері, де є поєднання кількох світів в одній рамі», – розповідає Ірини Токарська.

Свої роботи майстриня групує, залежно від настрою їх виконання. До «Зеленого» відносить ті, де багато кущів, квітів, дерев та птахів , виконаних у кілька відтінків зеленого. «Чорно-графічні» роботи витинала «з бажанням відмежуватись від світу». Ці роботи, каже, спокійні, «напівсумні, як самі тексти».

Ірина Токарська зізнається, витинанкою займається близько 10 років. В папері вона бачить «благодатний і зовсім небуденний матеріал». Працює з ним швидко, наче бавиться. За вечір вдається створити до 10 робіт. Ножиці та папір не залишає і вдень. Лише знаходить вільну хвилинку, відразу береться до творчості. Багато витинанок – дарує. Каже, щоб тішили людей.

У мріях майстрині – щомісяця презентувати нову експозицію витинанок. «Книгу осені» обіцяє привезти в Івано-Франківськ , щойно спаде літня спека. Дітям теж готує сюрприз. Художниця хоче ілюструвати для них книгу своїми витинанками.

Ірина Токарська – художниця , поетеса та педагог, автор збірки «Я ходила до раю».

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Податківці донарахували пів мільйона гривень за порушення при торгівлі алкоголем та тютюном
Наступна : Оперативна інформація УМВС області про події минулої доби

Про автора

Читайте також

Вхід


Зареєструватися
×