“Може ще б платний вхід на роботу зробили?”: франківські медики на межі страйку

Вчора, 20 січня, головний лікар Івано-Франківської обласної дитячої лікарні разом з профспілкою поінформував колектив, у яких умовах той буде працювати у 2016 році.

Зокрема, голова громадської ради при Департаменті охорони здоров’я ОДА, педіатр Оксана Манюх, за словами якої, згідно з затвердженим обласною радою бюджетом на 2016 рік, на медикаменти виділили вдвічі менше коштів, ніж у попередньому році, повідомила, що медики — на межі страйку, передає Станіславське ТБ з посиланням на “Вікна”.

”Якщо у грудні 2015 року на медикаменти на 1 дитину в 1 день було (разом з благодійними внесками) 26 грн, то тепер буде 9 грн. А на 9 грн. сьогодні можна собі купити 1 баночку синьки або півкатетера для довенного введення, або 1 баночку для аналізу сечі. При тому, що на 1 дитину в 1 день у відділенні реанімації щонайменше треба до 5 тис. грн, і це ще в кращому випадку. Благодійні внески — не беріть. Знову всі витрати перекладають на плечі батьків, а лікарі знову будуть найгіршими людьми на світі, бо не зможуть забезпечити лікування. Батьки і так вже всі жили рвуть як дитина захворіє, бо медикаменти зараз на вагу золота коштують. Так іще ці гроші на ліки дітям врізали! Щоб Ви на ці гроші лікувались! Знову буде море скарг на медицину і людей можна зрозуміти”, — йдеться в її емоційному дописі.

”Дивимося далі. На код 2210 виділили тільки 470 тисяч, а з цього коду тільки на медичний кисень лікарні треба 1 млн грн. Чи може батьки в реанімацію в долонях дитині кисень принесуть, чи може дихальний апарат без кисню дитину врятує? Тільки на пальне для реанімаційних машин треба 400 тис. грн, а вони на все 470. Мене аж коробить від цих розрахунків!”, — додала вона.

За словами Оксани Манюх, на харчування однієї дитини на день виділено 10 грн. Робити ремонти — заборонили.

Зарплату медичним працівникам теж врізали на 1,5 млн грн. Індексації заробітної плати не буде, бо немає на це коштів.

”Може ще б платний вхід на роботу зробили? Це просто знущання над медичною галуззю, над працівниками і над нашими маленькими пацієнтами”, — підсумувала вона.

”Багато людей виступило на зборах. Визначились в колективі, що в таких умовах лікарня якісно працювати не зможе. Медичні працівники мають знання, мають досвід і бажання допомогти хворим дітям. Та як це зробити коли тобі викрутили руки і перекривають кисень. Це що, навмисне знущання над людьми? Чи вкрай несприятлива тимчасова ситуація? Головний лікар казав, що треба цей рік пережити. А лікарня на межі. Буде страйк. В таких умовах ми дітей рятувати не зможемо. Крапка”, — йдеться у дописі.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Григорія Семанишина поховають у Меморіальному сквері в Івано-Франківську
Наступна : Івано-Франківськ зустрів загиблого Героя АТО Григорія Семанишина. ФОТО/ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×