Місцеві бізнес-експерти навчались лобіюванню та адвокасі і обговорювали розвиток підприємництва

14 вересня в Івано-Франківську відбулися одразу два важливі для Прикарпатського бізнесу заходи – семінар з лобіювання та адвокасі, а також круглий стіл, присвячений аналізу програми підтримки та розвитку підприємництва на Прикарпатті. Організатором заходів виступив МГЦ «Еталон», регіональний партнер проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада», що виконується Центром міжнародного приватного підприємництва (CIPE).

Спікер Денис Базилевич, директор інституту професійного лобіювання та адвокатури (м. Київ), під час семінару «Роль і функції бізнес-об’єднань в організації ефективного діалогу між бізнесом і владою» представив інструменти підвищення ефективності об’єднань бізнесу шляхом посилення функцій лобіювання та адвокації, наголосивши при цьому на ключовій ролі коаліціювання. «Зараз необхідно створювати коаліцію, для того, щоб ваш голос був почутий гучніше, професійніше. – зазначив він. – Ми часто думаємо, що реформи вирішуються зверху, але насправді – ні».

На семінарі присутні ознайомилися з механізмами лобіювання, ведення адвокасі кампаній, які є актуальними для бізнес спільнот. Також Денис Базилевич навів приклади лобіювання та адвокації за кордоном, визначивши різницю між цими поняттями, та окреслив можливості і перспективи успішного застосування в Україні.

Відтак, учасники заходу, отримавши нові знання щодо механізмів та інструментів представлення та відстоювання інтересів бізнес-громади, мали можливість одразу застосувати їх на практиці, долучившись до обговорення експертного аналізу Регіональної цільової програми розвитку малого та середнього підприємництва в Івано-Франківській області на 2015-2016 роки. Регіональні експерти проекту проаналізували програму та підготували ряд пропозицій задля сприяння розвитку бізнес-середовища та поліпшення умов провадження підприємницької діяльності в Івано-Франківській області. Зокрема це стосується підтримки бізнес-об’єднань у регіоні та можливості розробки і внесення додаткових заходів задля підтримки підприємницьких ініціатив вимушених внутрішньо переселених осіб, що перебувають на Прикарпатті.

«Ми проаналізували програму і критичних зауважень немає. Було враховано всі аспекти діяльності, але основне – фінансування, бо якщо не буде коштів, то неможливо буде здійснити реформи. Крім того, далеко не кожен заходить на сайт ОДА, щоб висловити свою думку з приводу програми, тому мали б бути закладені кошти у бюджеті на її висвітлення», – зазначив юрист, експерт МГЦ «Еталон», Іван Ватутін.

Варто відзначити, що програма була розроблена відповідно до чинного законодавства України, із залученням представників великої кількості громадських та бізнесових об’єднань, а також містить ряд нових положень, що сприятимуть розвитку бізнесу на Прикарпатті.

Пропозиції учасників круглого столу, висловлені під час заходу та надіслані в наступні кілька днів організаторам, будуть узагальнені рекомендовані для внесення до програми підтримки та розвитку підприємництва на Прикарпатті на 2016 рік.

«У програмі треба враховувати питання не тільки сьогоднішнього, але й завтрашнього дня», – підкреслила регіональний координатор проекту, Леся Аронець, наприкінці заходу.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : “Народний контроль” викриває недобросовісних франківських комунальників. ВІДЕО
Наступна : На Коломийщині визначили краще спортивне село. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×