У боротьбі з борщівником дуже важливо не допускати дозрівання й розсіву насіння. Ефективний спосіб боротьби – хімічний, за допомогою гербіцидів. Важливо дотримуватися рекомендацій, зазначених на упаковці, інакше ефекту не буде.
Обробку слід проводити при формуванні першої розетки листя або хоча б до цвітіння. У середині вегетації бур’ян спочатку скошують, а решту листя обробляють гербіцидом. Бажано ще й залити препарат в порожнисту трубку стебла. Багаторічні зарості краще обробити двічі. Другий раз – через 50 днів після першого. Якщо борщівник росте серед культурних рослин, слід захищати їх при обробці від попадання гербіциду.
З механічних способів боротьби – ефективна регулярна оранка ґрунту, поки рослини знаходяться у фазі 2-3 справжніх листочків. Для більшої ефективності ґрунт бажано зорати кілька разів протягом періоду вегетації, адже насіння може проростати і влітку.
А на повне очищення ділянки знадобиться кілька років. Скошування дозволить стримати темпи розростання рослини, але на цьому місці ще довго можуть сходити нові екземпляри. Не забувайте також, що сік від скошених рослин, якщо будете робити це вручну, може потрапити на шкіру. При боротьбі з борщівником важливо зрубати точку росту нижче кореневої шийки. Якщо зрубати вище, то на коренях залишиться кілька сплячих бруньок, і рослина знову проросте.
На невеликій ділянці ефективна в боротьбі з борщівником чорна плівка завтовшки не менше 100 мкм, якою навесні вкривають небажані рослини. По краях її притискають чимось важким або прикопують. Молоді пагони під плівкою гинуть. Вона повинна лежати не менше року.
Ефективно також спалювати парасольки з насінням в період їх дозрівання, але робити це треба обережно. Борються з борщівником і за допомогою оцтової есенції, якою поливають рослини. Можна також заливати її в порожнину стебла.
При роботі з борщівником слід захищати всі відкриті ділянки шкіри, а одяг має бути водонепрониким. Скошені рослини обов’язково спалюйте, оскільки в пагонах борщівника багато поживних речовин, завдяки яким у парасольках встигає дозріти насіння.
У зв’язку з поширенням небезпечного для здоров’я людини борщівника Сосновського, просимо вжити заходів по його знищенню.
Голів сільських та селищних рад, підприємств всіх форм власності просимо акумульоватиі кошти місцевих бюджетів та направити їх на заходи по знищенню борщівника Сосновського.