Мешканці Івано-Франківська б’ють на сполох через екологічну ситуацію з озером по вулиці Сахарова. ФОТО

25 серпня в Івано-Франківську відбулися громадські слухання стосовно висихання озера по вулиці Сахарова, передає Станіславське ТБ.

Мешканці мікрорайону створили ініціативну групу, яка спільно з депутатом міської ради Петром Гречанюком ініцювали громадські слухання щодо катастрофічної ситуації навколо озера біля ЗШ №21. 

На громадські слухання прийшло більше 50 мешканців мікрорайону. Також до обговорення долучився директор департаменту комунальної, житлової політики та благоустрою Михайло Смушак, директор КП “Водоекотехпрому” Микола Саєвич, депутати, представники департаменту екології та природних ресурсів ІФ ОДА та громадські активісти.

“Це озеро знаходиться в катастрофічному стані. Колись воно було місцем відпочинку та своєрідною рекреаційною зоною для всіх мешканців. Тут водилася риба, можна було плавати чи просто відпочити. Озеро було окрасою нашого мікрорайону. На даний час озеро почало всихати, оскільки ним довший час ніхто не займався. Воно стало смітником і притоном для наркоманів, місцем для розпиття алкогольних напоїв. І це все біля школи! Ми зібрали активних та небайдужих людей з метою навести лад, а також, щоб привернути увагу міської влади до проблеми з нашим озером “, – зазначив голова ОСББ “Капіталь“, – розповів співініціатор громадських слухань Роман Басистюк.

Озеро знаходиться на балансі “Водоекотехпрому”, яке займається лише прибиранням прилеглої території від сміття.

“Наше завдання – вберегти це озеро. Зараз воно почало всихати і засмічуватися. Протягом багатьох років у водойму не поступає вода. Ми повинні врятувати його, щоб це озеро не всохло повністю та неповторило історії з Крихівецькими озерами, які планують забудувати,” – зазначив активіст Сергій Чирва

Нагадаємо, у Крихівцях на місці колишніх озер збудують житловий квартал. 

Свою позицію щодо долі озера висловив директор департаменту комунальної, житлової політики та благоустрою Михайло Смушак. 

“Або ми його засипаємо і робимо дитячий майданчик, або його чистимо і облагороджуємо. Щоб зберегти його і навести на ньому лад – потрібно кошти”, – зазначив Михайло Смушак. 

Інженер з “Водоекотехпрому” Богдан Нищук зазначив, що дане озеро відносилось до цегельного заводу, а згодом його використовували як додатковий резервуар з водою для пожежників. На сьогоднішній день підземні джерела є замулені і перебиті, тому озеро живеться за рахунок дощої води.

“В нас немає спеціалісті, які можуть займатися цим озером. Воно просто рахується на балансі нашого підприємства. Ми, по мірі можливості, прибираємо територію біля озера, але ми не можемо робити щось більше, оскільки це не наші функціональні обов’язки. Я радий, що громада ініцювала таке обговорення, щоб перш за все визначитись з його долею. Але самі ж мешканці запустили це озеро, кидаючи сміття”, – додав директор КП “Водоекотехпрому” Микола Саєвич.

Учасники громадських слухань вирішили провести 17 вересня о 12:00 толоку на прилеглій території озера біля ЗШ №21 та звернутися до міської влади з проханням про зняття даного озера з балансу КП «Івано-Франківськводоекотехпром» і передати його на баланс КП “Центр розвитку міста та рекреації”.

“Ми плануємо звернутися до міської влади з проханням зняти дане озеро з балансу КП “Івано-Франківськводоекотехпром” і передати його на баланс підприємству, яке профільно займається парками, скверами та озерами. Якщо депутати міської ради підтримають таку ініціативу, будемо спільно розробляти проектно-кошторисну документацію і планувати подальші роботи з відновлення озера”, – заявив депутат міської ради Петро Гречанюк. 

Таким чином, ініціатори громадських слухань готують відповідне подання до міської влади.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У мережу виклали відео з кабіни військового літака АН-26, зняте під час навчаня на Прикарпатті
Наступна : У Коломиї молодика затримала поліція за крадіжку трьох пляшок лікеру “Шерідан”

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×