Мер-самовисуванець або велика політична гра у Франківську

Хто ж буде змагатися за крісло мера Івано-Франківська?! За кого голосувати?! Дані питання хвилюють мешканців Франківська вже не перший місяць, проте з наближенням виборів все важче дати на них відповідь. Протягом останнього тижня у Франківську “розігралась” драма: Хто ж піде на мери Івано-Франківська від БПП?! Ось невеликий аналіз цих подій описаний редакцією Stanisalvske.tv.

Давайте почнемо з кінця…

Міський голова Віктор Анушкевичус вирішив таки поборотися у цьогорічних мерських перегонах. Про це він заявив під час ефіру на ОТБ “Галичина” 18 вересня, повідомляє Stanislavske.tv з посиланням на Галку.

За словами Анушкевичуса, він йтиме самовисуванцем.

Також мер сказав, що у виборах до міської ради візьме участь команда “Української народної партії”, обласним очільником якої він є.

Все б виглядало доволі зрозуміло та прогнозовано, якби не повідомлення місцевих ЗМІ інформації про можливість висунення президентською партією БПП його кандидатури на голову міста.

Раніше називали трьох кандидатів: керівник міського осередкку Петро Шкутяк, нардеп Ігор Насалик та міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус. За останньою інформацією в протистояння включилися серйозні гравці на рівні Києва. Перший рівень “кастингу” не пройшов Петро Шкутяк. Ігор Насалик через свого сусіда в Кончі-Заспі Сергія Льовочкіна заручився підтримкою керівника Адміністрації президента Бориса Ложкіна, а кандидатуру Віктора Анушкевичуса також підтримав ряд “важковаговиків”, зокрема, Андрій Клюєв, який також має виходи і впливи в АП. Дана інформація була опублікована, 17 вересня.

Сам Віктор Анушкевичус прокоментував цю інформацію  доволі нейтрально: «Про це краще запитайте у місцевому штабі Блоку Петра Порошенка. Все може бути… Скоро побачите».

Віктор Анушкевичус, особистий рейтинг якого є значно вищим за рейтинг Ігоря Насалика, перемагає в партійному кастингу. Проте “закулісну політичну гру” таки переміг  Ігор Насалик, який буде висуванцем від БПП в мери міста Івано-Франківська, а заява Віктора Андрюсовича під час ефіру на ОТБ “Галичина” цьому підтвердження. 

Чому самовисуванець, а не підтриманий та висунений УНП?! Відповідь ховається у рейтингу партії, який доволі низький (0,3 %), тому було обрано формат самовисування, покладаючись на особистий рейтинг здобутий протягом двох каденцій. Але чому не було оголошено про самовисування значно раніше?! Тут теж, відповідь доволі проста: рейтинг БПП складає 13%. Довгі переговори щодо можливості балотуватися від БПП були швидше “торгівлею” за щось більше. Чому?! Як стверджують місцеві політологи, шанси виграти вибори мера втретє, досить примарні. Це розуміли в Києві і тому ставку зробили на іншого кандидата. Залишити в “обоймі” Віктора Анушкевичуса, як потенційного кандидата на мера зі сталим електоратом, дасть можливість “зіграти на рейтингу” інших кандидатів. Тим більше, що все частіше ширяться чутки, що після виборів Віктор Андрюсович стане послом України у Литві.

“Мені ніхто такої роботи не пропонував. А про такі чутки я теж чув, час від часу вони спливають — на попередніх виборах були. Але я спершу побудую міст — і піду може послом кудись”, – жартівливо підсумував Анушкевичус.

 

Велика шахівниця, чи не так?! Чим ближче до виборів тим більше у Франківську явним стають плани і дії певних потенційних кандидатів. Крісло мера Івано-Франківська потрапило у велику політичну гру між пропрезидентськими силами (БПП та іншими партіями-прихильниками), які прагнуть “Жити по-новому” та “великим бізнесом”, який заявляє “альтернативи немає, бо в єдності – сила”.

В народі кажуть: “Де двоє б’ються, третій перемагає”. Білборди та лозунги, “новий-старий асфальт” та “зальотні парашутисти”…  Яким буде вибір мешканців Івано-Франківська, покаже час. Альтернатива завжди є. Слід пам’ятати, що не потрібно голосувати за примарні обіцянки, щоб не стати “актором” у чиїсь чітко спланованій виставі під назвою “ВИБОРИ”.  

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : За законом “Про очищення влади” в Україні не було звільнено жодного суддю
Наступна : В Івано-Франківську “на запах шашлику” приїхали чотири пожежні машини. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×