Медики з Коломиї висунули вимоги перед депутатами і повідомили про продовження акцій протесту

Сьогодні на сесію Івано-Франківської обласної ради приїхало кілька десятків медиків Коломийської центральної районної лікарні, передає Станіславське ТБ.

На акцію протесту Коломийські медпрацівники вийшли ще кілька тижнів тому. Люди перекривали дорогу в центрі міста, вимагаючи виплатити зарплату.

Як пізніше пояснила головний лікар Коломийської ЦРЛ Ірина Садов’як, через нестачу коштів довелося звільнити з роботи 96 працівників, серед них – 16 лікарів. І на цьому скорочення скоріше за все не припиняться. Крмі того, до кінця року на зарплати медпрацівникам не вистачає 20 млн гривень.

На сесії депутати надали слово голові профспілкового комітету Наталі Войцехівській, яка зазначила, що у їхніх рядах є троє демобілізованих лікарів, які близько року прослужили у зоні АТО. Протестувальників обурює, що вони не можуть отримати гроші, які заробляють важкою працею і те, що всю провину чиновники перекладають на лікарів, нібито через хабарність.

Наталя Войцехівська каже, що люди самі провокують лікарів на хабарі, та й не кожен медик буде приймати “подяку” від пацієнтів.

“Ви вважаєте, що ми можемо прожити на зарплату 2000 грн, яку і то не отримуємо”, – у відчаї зазначила жінка.

Медик наголошує, що сьогодні на сесію приїхали лікарі з інших районів, тому з часом страйк може поширитись на всю область. Попри те, заборгованість по зарплаті це не єдина проблема медиків. Войцехівська каже, що наразі у Коломийській центральній районній лікарні працює близько 350 працівників. Жінка просить виплатити зарплату хоча би середньому медичному персоналу. Мовляв, санітарки не мають за що їхати на роботу.

Тому страйковий комітет висунув головну умову обласній владі – до Дня Незалежності погасити заборгованість по заробітній платі. В іншому випадку вони залишають за собою право на акції протесту. Крім того, протестувальники мають намір їхати до Міністерства охорони здоров’я у Київ і вести розмову із новим виконювачим обов’язки міністра.

Нагадаємо, фінансовий ресурс не дозволяє виплатити заробітню плату медикам, бо єпершочергові завдання, куди будуть спрямовуватись кошти.

Читайте також: Між якими районними та міськими ЛПЗ області поділили 7 млн грн на придбання медичного обладнання. СПИСОК

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську розпочався кастинг на конкурс “Міс Незалежність-2016″. ФОТО
Наступна : У Франківську для новопризначених працівників Бюро правової допомоги провели семінар. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×