Липневих резидентів “Станіславського феномену” представили в Івано-Франківську. ФОТО

Сьогодні, 6 липня, в Івано-Франківську на території комплексу Палацу Потоцьких організатори першої літературної резиденції “Станіславський феномен” представили липневих резидентів.

Ними стали: киянка Катерина Гладка та полтавець Олександр Коба, повідомляє Станіславське ТБ.

За словами співорганізатора резиденції Василя Карп’юка, така резиденція вже стала традиційною в Івано-Франківську.

“Цьогоріч на скриньку резиденції надійшла велика кількість заявок – 79 і обрати кращих з кращих було справді важко”, – зазначив він

Хто стане липневими гостями вирішувало журі, до якого увійшли Тарас Прохасько, Володимир Єшкілєв, Галини Петросаняк, Василь Карп’юк та Віталій Чупак.

“Читання текстів, присланих на резиденцію були оптимістичні. Ці люди молоді, незіпсовані, пишуть зі своїми впізнаваними рисами. Я впевнений, що ми не помилилися відібравши цих двох “монстриків”, – поділився Володимир Єшкілєв.

Він вперше був у складі журі. Своїми враженнями також поділилася вже досвідчена член журі Галина Петросаняк

“Я дуже рада, що така резиденція існує. Я сама неодноразово була учасницею подібних резиденцій у різних країнах світу і тому повністю розумію молодих літераторів, які подавали свої заявки сюди. Будучи в журі я, перш за все, відбирала роботи за текстами. Наприклад, проза Олександра Коби підкупила мене своєю міждисциплінарністю та поліфонічністю. Його текст переплітає в собі різні дні, часи. Я, можна сказати, одразу  вибрала його в фаворити”, – ділиться вона.

Катерина та Олександр мешкають в Івано-Франківську вже майже тиждень, а сьогодні поділились першими враженнями.

“Для мене цей досвід надзвичайно важливий. Івано-Франківськ, як культурний портал, має якусь магічну властивість. Коли запитуєш людей не з Франківська, чому вони сюди приїздять, що їх сюди притягує, то вони рідко можуть відповісти щось конкретне. Наприклад, Ейфелева вежа чи якийсь архітектурний об’єкт. Але є якась сила, яка мабуть називається люди. І саме вони роблять його таким яскравим та привабливим”, – каже Катерина Гладка.

Для Олександра Івано-Франківську спершу видався схожим на Полтаву.

“Для мене ця резиденція, в першу чергу, це можливість “воскреснути” після війни в емоційному плані, в плані бажання до життя, в плані нових ідей. Тому що на війні ти дуже часто ховаєш себе для того, щоб не загинути. І поки що за цих 6 днів, які ми тут мої сподівання оправдовуються”, – каже Олександр Коба.

Окрім написання щотижневих есеїв у рамках резиденції у літераторів виникла ще одна ідея документального плану – “Втрачений Івано-Франківськ”. Це історія про місто, якого вже не існує, про людей, які тут жили, в цих старих будівлях.

“Якщо буде повалення якогось режиму, то ви не дивуйтеся – це Станіславський феномен”, – зазначають резиденти

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : “Цілуйтесь на здоров’я”: 5 причин чому цілуватися корисно
Наступна : Юрій Горбунов знявся у мелодраматичному серіалі “Центральна лікарня”. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×