“Куди рухатися далі?”: У Франківську 80 представників різних країн розробляли візії майбутнього України

Сьогодні, 23 вересня, в Івано-Франківську учасники форуму “Ukraine Lab” розповіли про свої візії майбутнього України.

Участь у прес-конференції взяли представники МЗС Німеччини, учасники форуму та активісти “Іншої освіти”.

Протягом форуму “Ukraine Lab” учасники працюють над формуванням спільного бачення розвитку України та своєї ролі в цьому на основі власного досвіду громадської діяльності та роботи в культурній сфері.

Ми працюємо тут в Україні спільно з нашими партнерами, – розповідає Аннгрет Вульф, предствниця МЗС Німеччини. – Робота відбувається на трьох рівнях. Перший – це місцевий. Другий – міжнародний, із залученням недержавних організацуій. І третій – це “Ukraine Lab”. Тут ми залучаємо не лише учасників з України, а й з Грузії, з Молдови, де ми ділимося досвідом і намагаємося допомогти Україні.

Основним підтримувачем форуму є Міністерство закордонних справ ФРН. Також є різні фундації і спонсори в Україні і за її межами, які надають підтримку “Ukraine Lab”.

Заголом, участь в форумі беруть 80 учасників з країн ЄС, України, Молдови, Грузії і навіть Росії. Вони обговорюють проблеми формування громадянського суспільства, питання біженців, культурний розвиток, тощо.

Найцікавішим для мене був сьогоднішній діалог, де ми обговорювали питання вимушених переселенців. Для мене і тих учасників з Грузії це дуже важливо, тому що ми пройшли те, що зараз проходять українці. Ми зустрічаємо тут дуже багато людей з інших країн і ділимося досвідом з ними, – розповідає учасниця форуму з Грузії Анна Буянова.

За її словами, в ході розробки візій майбутнього учасники поділили роботу на три напрямки: економічний розвиток, неформальна освіта для переселенців та культурний обмін, який повинен сприяти подоланню стереотипів.

Втілювати ці візії повинні ми – громадські активісти. Тому ми тут і зібрались, – вважає учасник “Ukraine Lab” з Тернополя Василь Кульчевик. – Робота ця повинна здійснюватись спільно з суспільством та владою. 

В свою чергу, активістка “Іншої освіти” Наталія Трамбовецька зазначила, що в ході роботи залишались дуже відкриті рамки і учасники формуму працювали з візіями з різних боків, але конкретні кроки вони розробляли на основі власних переконань.

Варто зазначити, що це вже другий форму “Ukraine Lab”. Перший такий захід відбувся навесні цього року.

 

 

 

 

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Прикарпатті за хабарництво судитимуть службовця «паспортного столу»
Наступна : У Франківську 70-річний пенсіонер відсудив у банку понад 10 тис доларів

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×