
Сьогодні, 23 вересня, в Івано-Франківську учасники форуму “Ukraine Lab” розповіли про свої візії майбутнього України.
Участь у прес-конференції взяли представники МЗС Німеччини, учасники форуму та активісти “Іншої освіти”.
Протягом форуму “Ukraine Lab” учасники працюють над формуванням спільного бачення розвитку України та своєї ролі в цьому на основі власного досвіду громадської діяльності та роботи в культурній сфері.
Ми працюємо тут в Україні спільно з нашими партнерами, – розповідає Аннгрет Вульф, предствниця МЗС Німеччини. – Робота відбувається на трьох рівнях. Перший – це місцевий. Другий – міжнародний, із залученням недержавних організацуій. І третій – це “Ukraine Lab”. Тут ми залучаємо не лише учасників з України, а й з Грузії, з Молдови, де ми ділимося досвідом і намагаємося допомогти Україні.
Основним підтримувачем форуму є Міністерство закордонних справ ФРН. Також є різні фундації і спонсори в Україні і за її межами, які надають підтримку “Ukraine Lab”.
Заголом, участь в форумі беруть 80 учасників з країн ЄС, України, Молдови, Грузії і навіть Росії. Вони обговорюють проблеми формування громадянського суспільства, питання біженців, культурний розвиток, тощо.
Найцікавішим для мене був сьогоднішній діалог, де ми обговорювали питання вимушених переселенців. Для мене і тих учасників з Грузії це дуже важливо, тому що ми пройшли те, що зараз проходять українці. Ми зустрічаємо тут дуже багато людей з інших країн і ділимося досвідом з ними, – розповідає учасниця форуму з Грузії Анна Буянова.
За її словами, в ході розробки візій майбутнього учасники поділили роботу на три напрямки: економічний розвиток, неформальна освіта для переселенців та культурний обмін, який повинен сприяти подоланню стереотипів.
Втілювати ці візії повинні ми – громадські активісти. Тому ми тут і зібрались, – вважає учасник “Ukraine Lab” з Тернополя Василь Кульчевик. – Робота ця повинна здійснюватись спільно з суспільством та владою.
В свою чергу, активістка “Іншої освіти” Наталія Трамбовецька зазначила, що в ході роботи залишались дуже відкриті рамки і учасники формуму працювали з візіями з різних боків, але конкретні кроки вони розробляли на основі власних переконань.
Варто зазначити, що це вже другий форму “Ukraine Lab”. Перший такий захід відбувся навесні цього року.