Калуські шахтарі з наступного року матимуть пільги

Минулого тижня Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому проект Закону про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» щодо працівників калійно-магнієвих копалень».

Про це повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на kalushfm.

Це означає, що нарешті відновлена справедливість стосовно людей, які десятиліттями працювали в прикарпатських копальнях і не отримували від держави належних їм пільг. Зокрема, доплати до своїх пенсій отримають близько 400 шахтарів Івано-Франківської та Львівської областей, в тому числі і 54 калуських.

Нагадаємо, що цей законопроект 6 листопада 2013 року зареєструвала народний депутат України від фракції «Батьківщина» Ольга Сікора. За словами Ольги Сікори, основна проблема полягала в тому, що в шахтах Прикапаття та Львівщини видобували калієво-магнієву металовмісну руду, яку в свій час назвали «солями».

Тож органи Пенсійного фонду України відмовлялися виплачувати цим шахтарям пільгову пенсію, посилаючись на те, що у законі безпосередньо не вказані «калієво-магнієві солі та магнієві солі».

“Щоб довести, що калієво-магнієві солі насправді належать до металовмісних руд і зрушити з місця цю справу, довелося звертатися в різні інстанції, – каже Ольга Сікора. – Проте втрачений класифікатор та ряд документів, які дали змогу напрацювати відповідні зміни до закону України «Про престижність шахтарської праці», таки вдалося віднайти. 14 серпня 2014 року законопроект був прийнятий в першому читанні”.

І хоча розгляд законопроекту у другому читанні планувався на вересень 2014 року, проте через складну ситуацію в країні, перевибори й інше його відклали і він півтора року пролежав мертвим грузом у профільному комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, заступником голови якого є нардеп від Калущини Ігор Насалик.

На переконання Ольги Сікори, якби не її звернення до лідера фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко з проханням посприяти у тому, щоб законопроект був внесений на розгляд ВРУ, не відомо скільки б ще довелося чекати на його прийняття.

Врешті 31 березня законопроект був винесений на друге читання і за нього проголосували 256 народних обранців. Вступити в дію цей закон має з 1 січня 2017 року.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Івано-Франківщині Антимонопольний комітет запідозрив три підприємства у “змові” під час закупівлі швидкої допомоги
Наступна : #БайкиМіті: Мер Івано-Франківська таємно заробляє на полуницях

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×