socico

Калушанка звинувачує лікарів пологового будинку у травмуванні немовляти

15 червня, отримавши направлення з жіночої консультації, Валентина Гнатишин приїхала до пологового будинку в Калуші. Після тривалих пологів та больових відчуттів вона народила дівчинку. Щоправда, жінка стверджує, що на неї увесь час кричали, що вона все не так робить, неправильно народжує. Лише надвечір один із лікарів надавив на живіт і народилася дитина.

Але лікарі та медсестри зчинили галас. На запитання породіллі, що з дитиною, ніхто не відповідав. Жінка зомліла, її кілька разів облили водою, пишуть “Вікна“, інформує  ”Галицький кореспондент”.

«Дитина закричала, проте мені її не давали, – розповіла молода мама. – Підійшла лікар і повідомила, що я неправильно народжувала і покалічила свою дитину. Що вона не дихала одразу і в неї з моєї вини не працює рученька. І невідомо, що буде з головою. Від цих слів в мене ледь не розірвалося серце. Мені здалося, що я під гільйотиною. Переконана, що це непрофесійна лексика лікаря в такий момент».

Жінка також стверджує, що шви їй накладали без обезболення, а медики поводилися з нею грубо та непрофесійно.

Аж через три дні жінка стала почувати себе краще. Відтак вона змогла поговорити з головним лікарем пологового будинку Миколою Тимківим. За словами породіллі, він спершу говорив про статистику і про те, що смертності немає. Далі сказав, що лікар розгубилася, тому що в неї чоловік в АТО… Врешті, головлікар вибачився і повідомив, що не буде змушувати Валентину платити 600 грн. благодійного внеску, а з фонду оплатить роботу персоналу.

22 червня Валентину Гнатишин в супроводі медсестри направили до обласної дитячої лікарні. Родичів не пустили навіть у коридор. До кінця дня донечці зробили два уколи, буцімто вітаміни для зняття набряку. А ввечері її направили на процедуру під лампу проти жовтушки. Молода мати, переконує, що, побачивши апарат із вибитими віконечками, занепокоїлася, що за дві години дитина може застудитися, і забрала її. Від аналогічної процедури вона відмовилася і наступного дня.

Вдома перший тиждень Валентина плакала цілими ночами. Рятувала тільки молитва. Жінка назвала доньку Анночкою. Знайшла фахівця, який вправив їй шийний хребець, почав робити масажі і дитинка почала вирівнюватися. Нерухомою залишається тільки права ручка, адже під час пологів розірвано нерв.
Микола Тимків, головний лікар Калуського пологового будинку:

«У випадку, який стався з жінкою, відбулася дистоція плечиків. Почитаєте в інтернеті, що це є – родилася голова і застрягли плечики.
В Івано-Франківську є родильний центр, всі наші фахівці пройшли там навчання і знають, що в такому випадку робити. Є спеціальні прийоми, які розписані у три пункти. Але не завжди це вдається. І є ускладнення навіть у найкращих клініках Європи та світу.
Проте статистика каже, що навіть якщо і була надана вчасно допомога, то все одно є травматизм. 70% – черепно-мозкова травма. А тут тільки травма плечового пояса, у результаті чого стався параліч.
Епідеміологія у світі така: від 0,6 до 2,7% при пологах трапляється. А у нас за півроку це другий випадок на 810 пологів. Тобто 0,2% – це втричі нижче від мінімального показника.
У 50% випадків така патологія буває при нормальних розмірах дитини, а інші 50% – коли дитина завелика. У цьому разі одразу пропонують матір оперувати. Але тут не треба було, бо плід не був великий.
Це лікується. Зараз оперують, і практично нема наслідків.
Про жодну халатність лікарів мова не йде. Пологи приймала Наталія Іванівна Порохновиць, її чоловік пішов добровольцем. Вона й так ходить сама не своя…»

Володимир ДЗЬОМБАК, головний акушер-гінеколог департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА:

«На даний час створено комісію департаменту і це питання розглядається. Але, враховуючи те, що у нас є досить важкі жінки, яким треба приділити увагу, цей момент відклався. Думаю, цього тижня комісія повністю перегляне документацію, зустрінемося з жінкою, щоб поговорити. Тому що, крім того, що там були якісь професійні моменти, були ще й етичні.
Медицина – це непроста річ. Іноді можна зробити все як треба, але говорити не так, і це може звести професійність нанівець. Комісія зараз аналізує професійні моменти, а зустрінемося і з’ясуємо ще дещо.
Адже, щоб карати, потрібно розібратися, чи медики дійсно винні. Заходів для цього досить багато. Це переатестація, усунення з посади, звільнення. Ми це постійно робимо, якщо на це є підстави. У разі, якщо є упущення в роботі чи халатність.
За останніх два роки звільнено з посади одного завідувача і одного головного лікаря за організаційні моменти, при яких надавали допомогу».

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Де в Україні живеться найкраще (Інфографіка)
Наступна : Правоохоронці спіймали рожнятівця-автокрадія

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×