Головний коп Чернівців, який родом з Прикарпаття, пояснив, за що його оштрафували

Як писало Станіславське ТБ, Садгірський районний суд Чернівцецької області оштрафував начальника патрульної поліції міста Олега Йосипіва за відмову надати відеозаписи з нагрудних камер патрульних поліцейських.

Таким чином, суд зобов’язав начальника патрульної поліції Чернівців оплатити 425 гривень штрафу за адміністративне правопорушення і ще 275 гривень – судового збору.

В ексклюзивному коментарі для Станіславського ТБ начальник Управління патрульної поліції в м. Чернівці Олег Йосипів спільно з начальником Сектору правового забезпечення УПП в м. Чернівці Олександром Замерзляком прокоментували інцидент.

Олег Йосипів каже, що причина виникла через порушення ПДР водієм у м. Чернівці. Тоді ж патрульні винесли постанову за порушення правил дорожнього руху. Натомість водій одразу вимагав відео, а пізніше – його адвокат. Головний коп Чернівців пояснив, що відео не можна просто надати людині, яка цього бажає, а от для судового засідання – завжди готові, адже це згідно чинного законодавства.

У документі зазначено, що суд вирішив, що дії поліції про ненадання відеозаписів із нагрудних камер є неправомірними.

“Такі дії поліції є неправомірними і суперечать ст. 24 Закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, що свідчить про навмисне ненадання інформації”, – йдеться в постанові.

Натомість начальник Сектору правового забезпечення УПП в м. Чернівці Олександр Замерзляк пояснив з юридичної сторони, що суд взагалі порушив норми процесуального права. Крім того, суд притягнув до відповідальності Йосипіва не за тією статтею КпАП. Таким чином, захист поліцейського Олега Йосипіва подасть апеляцію на рішення Садгірського районного суду.

“При винесенні постанови судом було грубо порушено норми процесуального права, що суттєво вплинуло на прийняте рішення щодо притягнення Йосипіва О.П. до адміністративної відповідальності, а саме:
відповідно до ст. 278 КпАП України, при підготовці до розгляду справи суд першої інстанції мав зокрема вирішити питання про те, чи належить до його компетенції розгляд даної справи і чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Натомість суд першої інстанції не взяв до уваги положення ст. 15 КпАП України, в якій зазначається, що поліцейські несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарним статутом. Перелік правопорушень, за які поліцейські несуть на загальних підставах, передбачений ст. 15 КпАП України є виключний. Стаття 212-3 КпАП України не відноситься до тих, за якою поліцейського (в даному випадку Начальника Управління патрульної поліції в м. Чернівці) може бути притягнуто до адміністративної відповідальності на загальних підставах”, – повідомив Олександр Замерзляк.

 

1 коментар

  • Чергова брєдотіна, від головного шабльомахача Чернівців і його корєша з “опоблоку”.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Франківську зносять 200-літню садибу Гриневичів. Тепер там побудують багатоповерхівку. ФОТО
Наступна : У Франківську обласна рада дала “зелене світло” селу Устеріки на вихід із Білоберізької ОТГ

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×