Іванофранківцям презентували виставку угорського художника-абстракціоніста Чока Ласло “Знаки з дороги”. ФОТО

Сьогодні, 17 березня, у Музеї мистецтв Прикарпаття відбулося відкриття персональної виставки угорського художника-абстракціоніста Чока Ласло “Знаки з дороги”.

Захід відбувся за сприяння Почесного консула Угорщини у м.Івано-Франківськ Василя Вишиванюка та Музею мистецтв Прикарпаття, повідомляє Станіславське ТБ.

Виставка Чока Ласло уже побувала в декількох українських містах: Києві, Берегові, Ужгороді, Львові та Чернівцях. В Івано-Франківську автор презентує свої роботи вперше. 

Виставка “Знаки з дороги” – це значна зупинка в його мистецькій кар’єрі, так як вперше показує в цих творах свої візії і тому це новий етап його творчості. Після двадцятирічної діяльності у галузі фігуративного живопису Чока Ласло знайшов для себе новітній світ, що означає для нього повноцінність – світ “ліричного абстракту”.

На виставці було представлено 30 картин художника, написаних за останні кілька років. Тут представлені вибрані роботи, вони не поєднані однією лінією, а тому можна побачити кілька різних тематик та стилів картин. Тут можна побачити і геометричні форми, містичні сюжети, народні вірування, а також повністю абстрактні роботи.

Картини Чока Ласло звісно мають назву, але вона виступає скоріше натяком, а тому кожен поціновувач мистецтва може сам пофантазувати над назвою. В його творах спостерігаються ліричні акорди самовираження і вміють по-справжньому зачарувати.

За словами почесного консула Угорщини в м. Ужгород, ця виставка виконує роль місії.

“На жаль, культурний обмін між Угорщиною і Західною Україною трішки сповільнився. І ми б хотіли внести зміни в цю ситуацію та популяризувати роботи угорських митців в Україні. Сьогодні ця виставка є першою в Івано-Франківську, але сподіваюся, що не останньою”, – зазначив Ласло Віда, почесний консул Угорщини в м. Ужгород.

Він також зауважив, що почесне консул Угорщини в Івано-Франківську Василь Вишиванюк завжди підтримує подібні заходи, оскільки одним із важливих аспектів дипломатичних місій завжди є культурна дипломація. А такі проекти сприяють покращенню зв’язків між Україною та Угорщиною, адже відбувається пізнання мистецтва та культури один одного. 

Художник зізнався, що в його планах приїхати до Івано-Франківська зі ще однією вистакою і обіцяє здивувати мешканців міста.

Триватиме виставка протягом місяця, до 17 квітня.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську суд проти Марцінківа і Вітенка перенесли після тривалого засідання
Наступна : Копії паспортів українців стали туалетним папером у суді. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×