Іванофранківцям презентували фільм французького режисера “Кримські стежки”. ФОТО/ВІДЕО

Вчора, 15 березня, о 18:00 в Івано-Франківську книгарня “Є” та мистецька агенція “АртПоле” презентували іванофранківцям фільм французького режисера Вінсента Муна “Кримські стежки”.

Стежка – образ одночасно виник і в проекті агенції АртПоле, й у фільмі Вінсента Муна, без будь-яких спеціальних домовленостей. Можливо, тому, що й українські художники, і французький режисер розповідають про Крим, а отже про існування непростих й завжди особистих стежок, що здатні вивести з темряви. Завдяки музиці, орнаментам, традиціям і довірі, повідомляє Станіславське ТБ

Показ цього фільму відбувся з метою показати, яким насправді є автентичний Крим, продемонструвати його історію та культуру, а також ознайомити мешканців міста з маловідомими меншинами півострова.

Взагалі ініціатива агенції АртПоле, покликана підтримувати постійний зв’язок із Кримом і яка полягає у створенні малюнків на стінах різних міст. Відправною точкою стали кримськотатарські орнаменти у виконанні відомого кераміста Рустема Скібіна. 

“Кримські стежки” — це фільм Вінсента Муна, незалежного французького режисера, відомого своїм документальним музичним відео.

З 2009-го Вінсент Мун живе в дорозі: експериментуючи з польовими записами, він працює самостійно, здійснюючи свої проекти без залучення грошей, тим самим переглядаючи закони кіноіндустрії. У 2011 Вінсент почав роботу над новою серією «Маленькі планети» — колекцією коротких музичних фільмів, відзнятих по всьому світові: в Аргентині, Чилі, Камбоджі, Єгипті, Японії, Новій Зеландії, Ісландії, Бразилії та ін.

Режисер побував і в Україні, де зняв кілька відео з ДахаБрахою, одеськими музикантами, що співають мовою їдиш, і цілу серію про Крим. Сюжети з півострова склалися в повнометражний фільм — про традиційну музику народів Криму, музичний портрет дивовижної землі, де є місце пісням та мелодіям кримських татар, греків, болгар, вірменів, кримчаків. Фільм, знятий про музику тих, хто був депортований у часи Другої Світової й повернувся, зараз набуває нового звучання.

Під час перегляду фільму кожен присутній мав змогу насолодитися традиційною музикою народів Криму та побачити їхній справжній колорит.

Фільм чудово демонструє присутність у Криму не лише кримських татар, але й інших меншин, які мають свої особливості та автентичні музику і танці.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Погода в Івано-Франківську на завтра
Наступна : #Підсумки дня: в Івано-Франківську за день трапилися дві ДТП з потерпілими, патрульні виявили ще один підпільний гральний заклад, а вчорашнє повідомлення про замінування ЦНАПу надійшло з Росії

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×