socico

Івано-Франківський театр з виставою “Солодка Даруся” вперше приїхав до Одеси

Учора в Одесі відбувається VIII театральний фестиваль «Молоко» (див. «День» № 134, 30 липня 2015). Першим виступили іванофранківці (Театр ім. І. Франка), які представили свою резонансну виставу «Солодка Даруся», поставлену художнім керівником колективу та режисером Ростиславом Держипільським за однойменною повістю Марії Матіос.

Виступ на одеській сцені став для Івано-Франківського театру 187-м за сім років діяльності, однак першим в Одесі, повідомляють ”Вікна”.

“Близько півстоліття так складалося, що колектив нашого театру не був в Одесі. Після такої великої перерви ми приїхали з болючою виставою і болючою правдою, — розповів Ростислав Держипільський. — За сюжетом у постановці йдеться про трагедію — прихід радянської влади на наші західні землі в 1940 — 1950-х та репресії, які прийшли разом із «совєтами» (мільйони людей вбивали та вивозили до Сибіру)… На жаль, зараз історія йде по спіралі, й кров ллється на сході України…”

Вистава «Солодка Даруся» вчить нас не забувати історію. Розмовляти з глядачами на такі болючі теми Держипільський вважає необхідністю:

“У лютому ми були з виставою «Нація» в Донецькій області. Після виступу до нас приходили люди (які до цього були на боці так званих ЛНР та ДНР) і казали: «Ми не знали того, що ви нам показали!» Це — страшні теми, але від цих знань ми стаємо ближчими, ріднішими, стаємо однією сильною нацією. Я впевнений, що ми переможемо всі негаразди, прийде мир, а Україна стане сильною єдиною державою”.

Як зізнаються артисти, перед виступом усі вони дуже нервували, бо вперше виступали у Південній Пальмірі з таким складним матеріалом, і на одеській сцені відбулося два дебюти. Хоча вистава не бере участі в конкурсній програмі фестивалю «Молоко», однак побореться за приз глядацьких симпатій.

 
 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Рубрика #ДумкиФранківськогоКанта №2: про інтелігентність та матюки
Наступна : Що означає для світу розширений Суецький канал (Відео)

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×