Івано-Франківський художник презентував у Харкові свою персональну виставку “Freekлектика”. ФОТО

В арт-підвалі харківської Муніципальної галереї стартувала виставка під назвою “Freekлектика”, в якій поєднується народна культура з масовою.

“Freekлектика” – це новий проект івано-франківського художника Сергія Григоряна. На ній презентовані роботи, де автор поєднує західноукраїнські (гуцульські) традиції та мотиви сучасної масової культури, переважно американської, повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на “Справжня варта”.

“Цей проект являє собою спробу поєднати в образотворчому візуальному мистецтві етнічну українську культуру, – розповів Сергій Григорян, – спочатку я намагався поєднати її з масовою американською культурою. А продовження виставки – це вже 18+. Це вісімнадцять об’єктів з кераміки. Це вже намагання поєднати її з японською масовою культурою. Це хентай, аніме «для дорослих». Знаєте, як кажуть у нас на Західній Україні: це довго розказувати, але показувати на собі не можна”.

На представлених картинах зображені персонажі з коміксів, фільмів, мультсеріалів та ігор, яким Сергій Григорян надав традиційного гуцульського колориту. До кожної роботи додана коломийка, яку автор склав сам і яка має прямий стосунок до зображеного. А ті, що розміщені під керамічними виробами, мають дещо інші мотиви і називаються сороміцькими.

“Є персонажі коміксів “Марвел”, є Залізна людина, є Бетмен, – за зазначив Сергій Григорян,– і до кожного об’єкту, картини чи просто художньої роботи додано маленький такий віршик. У нас у Карпатах такі називаються коломийками, а бо співанками. Це аналог російських частушок. Бувають сороміцькі, бувають цензурні. Наприклад, до Залізної людини йде такий віршик: “А мій милий по бабам а ще й по залізу, тут бабах і там бабах, всюди си залізе”. А до Бетамна інший: “Один гуцул був стрілець та й почав стріляти, Бетмен скоро прилетів та почав трехлєти”. Зазвичай закордонна масова культура, східна чи американська, поєднується з нашою етнічною культурою у нас в півсвідомості. А тут хотілося їх поєднати візуально і подивитися, що з цього вийде”.

Подивитися на таке поєднання гуцульських народних мотивів та сучасної масової культури можна буде до 27 лютого.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Івано-Франківські патрульні штрафуватимуть пішоходів-порушників. ВІДЕО
Наступна : На Івано-Франківщині зафіксовано масові пожежі у природних екосистемах

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×