Івано-Франківський Апеляційний суд відмовився повертати війта-хабарника за ґрати

Сьогодні, 5 вересня, в Івано-Франківському обласному Апеляційному суді розпочався розгляд справи війта села Березівка Олександра Вари, якого затримали під час отримання хабаря в розмірі 470 тисяч гривень.

Міський суд випустив Вару під заставу у 234 тисячі гривень. Прокуратура вирішила оскаржувати дане рішення і вимагати для підозрюваного тримання під вартою та збільшення розміру застави до 942 тисячі гривень.

“Суд не навів обґрунтування визначення саме такого розміру застави. Враховуючи тяжкість злочину, даний розмір застави не виключає ризики, тому ми вважаємо обґрунтованою суму застави в 942 тисячі гривень”, – пояснює суддям прокурор Мельник.

В свою чергу, пан Вара стверджує, що суддя неправильно визначив розмір застави, оскільки при розрахунку він опирався на мінімальну зарплату станом на 1 січня 2016 року, а вона від 1 травня 2016 року зросла.

Адвокат Вари виправдовує підозрюваного – каже, що отримані кошти мали піти на потреби села, тож рано називати це «хабарем». Сам Вара підтверджує слова свого захисника – мовляв, «розмір хабаря був погоджений депутатами сільської ради».

Захисник зазначив, що кошти на заставу пан Вара позичив, тому ризиків втечі підозрюваного в цій справі немає. Мовляв, у Вари є сім’я і він не може собі дозволити залишити її з боргами.

Після короткої наради колегія суддів вирішила залишити позов прокуратури без задоволення.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську містяни вимагають заборонити аудіорекламу на громадських зупинках
Наступна : Держлісагентство проведе нараду на Прикарпатті, щоб вивчити стан карпатських лісів

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×