Івано-Франківська міська рада серед лідерів публічності місцевого самоврядування

30 вересня представники Громадянської мережі ОПОРА презентували результати всеукраїнського вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування.

Порівняльне дослідження мережа проводить уже третій рік поспіль. Об’єктом моніторингу вже традиційно стали муніципалітети усіх обласних центрів України (цього року – окрім Донецька та Луганська), інформують в ОПОРІ.

 

За результатами моніторингу в 2015 році можна констатувати, що органи та посадові особи місцевого самоврядування стали більш відкритими у співпраці з громадянами та публічнішими у поширенні інформації. Таким чином, майже усі муніципалітети покращили свої результати. Винятками стали Хмельницька та Ужгородська міські ради, показники яких опустилися на 5% та 1% відповідно у порівнянні з даними 2014 року.

До категорії міст з задовільним рівнем публічності цьогоріч відносимо 5 міських рад. Це умовні лідери рейтингу публічності, хоча жоден з органів самоврядування так і не зміг перетнули позначку у 80% та вибороти звання «публічної».

Отже, найвищі результати отримали Івано-Франківська (71%), Вінницька (70%), Київська (69%), Луцька (67%) та Сумська (63%) міські ради.

Міські голови, на відміну від депутатів, більш публічні. Задовільний рівень публічності демонструють міські голови восьми міст – Луцька, Івано-Франківська, Києва, Вінниці, Чернівців, Кіровограду, Херсону та Сум. Лідерами рейтингу стали Микола Романюк (78%), Віктор Анушкевичус (77%), Віталій Кличко (77%) та в.о. міського голови Вінниці Віктор Моргунов (65%). Непублічною визнано роботу в.о. Дніпропетровської міської ради (39%). Переважна більшість міських голів проводить особистий прийом громадян, однак виділяє для цього мінімальну кількість часу. Також процедура запису, а відтак і можливість потрапити безпосередньо на прийом до міського голови залишається ускладненою для мешканців. Головна ж проблема полягає в ігноруванні міськими головами обов’язку щорічного звітування про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі (окрім мерів Рівного, Черкас, Кіровограду, Києва, Луцька).

 

Діяльність виконавчих органів стабільно займає вищі позиції, аніж решта суб’єктів моніторингу. Виконавчі структури відразу дванадцяти муніципалітетів характеризуються задовільним рівнем публічності. Безумовним лідером тут є виконавчі органи Івано-Франківської міської ради з показником 79%. Замикають список Херсонська та Черкаська міські ради, публічність яких складає 47% та 44% від максимально можливого стандарту публічності.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Львівщині міліціонери “на гарячому” затримали трьох чоловіків із наркотиками
Наступна : США додатково нададуть Україні 7,5 млн дол. на гуманітарні потреби

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×