Історії з перших уст: В Івано-Франківську проходила “жива бібліотека”. ФОТО

Сьогодні, о 16:00 в приміщенні громадського ресторану “Urban Space 100″ в рамках мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA-2015 проходила “жива бібліотека”.

Захід відбувався при фінансовій підтримці міської ради у рамках проекту “Сприяння громадським організаціям” і в рамках підтримки Управління молодіжної та гендерної політики міськвиконкому.

Суть заходу полягала в тому, що в якості книг були живі люди. Кожен охочий прочитати “живу книгу”, приходив до бібліотекаря – спеціально навченого для цієї справи волонтера та обирав із запропонованого каталогу ту, що найбільше припала до душі. І упродовж 10-30 хв міг насолоджуватися “читанням”. Важливим правилом було повернення “книги” у тому вигляді, у якому взяли їх для прочитання. 

В “Urban Space 100″ з відвідувачами зустрілися мама п’яти дітей, переселенка з Донбасу, працівник в’язниці, волонтер, еко-практик, друг для тварин та сільський голова.

“Ми намагалися вибирати ті книги, які були б цікаві мешканцями Івано-Франківська та ті, які є затребувані в суспільстві зараз, але не є кожному відомі. Тому, для того, щоб привідкрити цю завісу і познайомити франківців з такими цікавими людьми ми й обрали саме ці “книги”. Згодом такий захід плануємо зробити на постійній основі”. – Євгенія Бардяк, голова Івано-Франківської обласної організації “Молода Просвіта”

Цей проект вперше з’явився в Данії, на музичному фестивалі Roskilde. Її концепцію розробила данська неурядова молодіжна організація «Зупини насильство» (Stop the Violence). Згодом ця ідея поширилася по всьому світу і віднедавна стала популярною і в Україні.

Основна ідея “живої бібліотеки” у тому, що замість книг тут виступають люди. У кожного – своя історія, якою можна поділитися з іншими. Замість бібліотечної тиші та пилу – зручне, просторе приміщення. Основною метою проекту є ламання стереотипів у суспільстві та зміна ставлення до тієї чи іншої соціальної проблеми. Чому такий формат? Тому що життєві історії, які ми чуємо не з телеекранів, не по радіо, і які ми не можемо прочитати в книгах, а почуті з перших уст – саме це може змінити наше уявлення про суспільсвто, людей, їхні проблеми та світ, зокрема.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Іванофранківців навчали мистецтву щасливих відносин на семінарі “Стосунки в парі. Шлях до успіху”. ФОТО
Наступна : Віталій Кличко став спаринг-партнером брата. ФОТОФАКТ

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×