Інститут споживчих експертиз назвав АЗС з неякісним А-95

Інститут споживчих експертиз (ІСЕ) вкотре перевірив якість пального марки А-95, що реалізовують українські АЗС. Експерти констатували, що у порівняні з минулим роком, ситуація із якістю на ринку нафтопродуктів погіршилася.

Про це повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на УНН за результатами лабораторного дослідження ІСЕ з проб пального на дев’яти АЗС.

“На сьогодні ціни на паливо пішли вгору, і ходять чутки, що до кінця травня воно ще подорожчає. Фахівці стверджують, що в період зростання цін активізуються „сірі“ виробники, яким кожне підвищення цін обіцяє додаткові бариші, і пророкують збільшення „некондиції“ на ринку. Тому експерти Інституту вирішили саме зараз провести перевірку А — 95 з метою дізнатися, що ж ллють в баки наших автомобілів. І не помилилися в прогнозі — ринок, схоже, повільно, але впевнено починає наповнюватися сурогатом”, — повідомили в ІСЕ.

Цього разу, експерти ІСЕ відібрали проби пального марки А-95 на дев’яти АЗС: ОККО, БРСМ-нафта, WOG, КЛО, Народна, Ольвія-нафта, LUXWEN, ANP і SunOil.

Усі проби були відправлені в сертифіковану лабораторію, де їх досліджували на відповідність нормативам профільного ДСТУ.

“Найголовніший висновок, отриманий в лабораторії — якість палива в країні погіршилась, і досить відчутно”, — зазначили в ІСЕ.

Так, з дев’яти зразків три виявилися некондиційними, а саме це зразки АЗС КЛО, Народна і Ольвія-нафта.
Всі інші зразки пального вклалися в нормативи Євро 4 і Євро 5.

“Для порівняння — згідно даних попередньої перевірки, яка проводилася в кінці минулого року, у пробах не було жодного порушення!”, — нагадали експерти.

Наразі, дослідженню проводилися за наступними параметрами — октанове число, вміст сірки, об’ємні частини бензолу і ароматичних вуглеводнів, хімічний склад бензину, і вміст ароматичних амінів. Так, показники октанового, числа згідно нормативів, мають бути на рівні не нижче 95,0 одиниць.

Найгірші результати отримало пальне від АЗС Ольвія-нафта (октанове число — 94.3) і АЗС КЛО.(октанове число 94.4). Найкращий запас октанового числа продемонстрував бензин від АЗС WOG та БРСМ-Нафта. Далі експерти перевірили ще один найважливіший показник — вміст сірки. Якщо її в паливі занадто багато, це призводить до утворення нагару, забруднення паливних форсунок і “вбиває” каталізатори.

ДСТУ для А-95 ЄВРО вимагає не більше 50 мг/кг.

Так, зразки пального від АЗС LUXWEN і SunOil укластися в норматив для ЄВРО 4.

У всіх інших зразках, зокрема WOG, ОККО, БРСМ-нафта, КЛО, Народна, Ольвія-нафта, ANP — порушень не виявлено.

Ще один важливий параметр — вміст бензолу. Підвищена концентрація бензолу завдає великої шкоди, як навколишньому середовищу, так і автомобілю.

Новий ДСТУ нормує об’ємну частину вмісту бензолу на рівні не більше 1%. Тут, всі проби пального вклалися в норматив. Найбільшу кількість бензолу виявили у зразку А-95 від АСЗ Народна.

При перевірці об’ємної частини ароматичних вуглеводнів перевищень також виявлено не було.
Крім того, як додали в ІСЕ, хімсклад досліджуваних зразків показав, що ні в одному з них практично не було біоетанолу.

Однак, експертиза виявила присутність ароматичних амінів у зразках АЗС Народна і Ольвія-нафта.

У підсумку, експерти ІСЕ зазначили, що “великі мережі, орієнтовані на імпорт, „тримають“ якість, незважаючи на всі проблеми”.

“Більш того, планка, взята ними, виявилася досить високою. А ось в невеликих мережах можливі проблеми, хоча і не скрізь, тому гнатися за дешевизною не варто”, — наголосили експерти.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, в Україні протягом останнього місяця зросли ціни на пальне.

За даними експертів нафтового ринку — динаміка щодо здорожчання пального була прогнозованою, а відповідно є об’єктивною, з точки зору впливу економічних факторів на формування кінцевої ціни бензинів і ДП.

У зв’язку з цим, директор ІСЕ Ю.Чорнобривець прогнозує ріст популярності альтернативного пального, та збільшення обсягів його реалізації до 20%.

Так, споживання альтернативного (біопального) пального зростає по всьому світу.

Також нагадаємо, що за словами директора із маркетингу компанії “Вог” Віталія Ткаченка, реалізовуючи біопальне, АЗС дає водіям можливість заощадити.

Читайте також, На івано-Франківщині ліквідували підпільний цех з виробництва пального.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Івано-Франківський міський суд призначив два місяці арешту підозрюваному у контрабанді наркотиків
Наступна : У Кафедральному соборі Святого Воскресіння провели благодійний концерт, щоб допомогти сім’ї загиблого бійця. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×