“Готель двох світів” знову ділився франківцями своєю філософією. ФОТО

Сьогодні, у Івано-Франківському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Івана Франка відбулася вистава “Готель двох світів”.

Це філософська притча за мотивами п’єси Е.-Е.Шмітта, яка піднімає вічні питання: як і на що ми витрачаємо своє життя, чим воно є для кожного з нас, як ми його проживаємо, що іноді робимо неправильно і за чим потім шкодуємо.

Режисурою, сценічним рішенням та музичним оформленням займався Орест Пастух.

Актори Івано-Франківського академічного музично-драматичного театру ім. І.Франка люблять свої ролі і працюють в тому руслі, щоб показати себе зовсім іншими. І в усіх роботах Ореста Пастуха він націлює акторів на такі зміни. 

Наші актори представили на сцені різноманітні прошарки суспільства, які б у реальному житті ніколи не зустрілися: бідні і багаті, хворі та здорові, сумні івеселі, одинокі ілюди, які прагнуть кохання. Герої вистави волею випадку опиняються між життям і смертю, і їм байдуже, що на них чекає попереду, але головне, щоб цей шлях вони пройшли разом. Перебування у «готелі двох світів» по-різному впливає на кожного, хтось відкриває для себе світлі почуття кохання, хтось дістає можливість пожертвувати собою заради щастя інших, ще хтось отримує шанс жити щасливим, повноцінним життям. Та режисер не ідеалізує героїв вистави. Не всі повертаються до життя із змінами на краще, дехто продовжує дотримуватися своїх принципів, і робить ті самі помилки, ставлячи матеріальні цінності вище моральних.

Ситуація безвиході, вяку потрапляють герої вистави, змушує глядача поіншому побачити істину. Обставини, у які вони потрапили – життєві, реальні історії, з якими ми повсякчас зустрічаємося у житті. Іноді ми когось втрачаємо, іноді спішимо, запізнюємося, а іноді тільки втративши, ми починаємо цінувати. На сцені лише людина, а далі – простір. Концентрація уваги на головному – власних емоціях та висновках від пережитого. Упродовж вистави – запитання, а відповідь на них шукає кожен особисто.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Надвірнянщині діти-сироти відвідали два музеї району. ФОТО
Наступна : На Прикарпатті біля міської ради чоловік викрав велосипед та намагався продати

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×