Гончарук зміцнює вертикаль влади “своїми” людьми

В Івано-Франківській ОДА – кадрові ротації. Нещодавно заступником голови з економічних питань став Ярослав Паранюк (до цього – голова Богородчанської РДА), який замінив на посаді Володимира Кушніра. Чиновник, який за сумісництвом очолював виборчий штаб Блоку Петра Порошенка в області на місцевих виборах, вирішив подати у відставку з держпосади відразу після завершення електоральної гонки у жовтні минулого року.Олег 

Ще раніше на посаду керівника апарату обласної державної адміністрації був призначений Валерій Крецул. Він змінив Руслана Панасюка. Разом із Крецулом Олег Гончарук працював у регіональному відділенні Союзу промисловців та підприємців, який посадовець очолював до того, як став очільником області.

Подейкують, на черзі у відставку заступник голови ОДА з питань культури Ігор Пасічняк, також свого часу призначений на цю посаду за квотою «Солідарності». Правда, тут 50/50. Якщо відставлять, то «за компанію», щоб інші відставники не ображалися. Інших вагомих підстав начебто й нема.

Про це повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на “Західний кур’єр“.

У вівторок з ОДА на посаду в ОТБ «Галичина» перейшов вже екс-очільник департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ігор Дебенко, який де-факто виконував обов’язки прес-секретаря Олега Гончарука. Його пов’язують із партією «Свобода» та безпосередньо головою облради Олександром Сичем.

Про що можуть свідчити процеси перезавантаження, які сьогодні відбуваються в ОДА? Свою думку з цього приводу висловили політологи Ігор Ткач та Тарас Случик.

“Процеси перестановки кадрів в ОДА свідчать якраз про посилення позицій Гончарука, а не про його послаблення.

Гончарук – перший почесний клієнт на посадку після осіннього переформатування парламенту, якщо щось піде «не так», а до того йде. Він намагається посилити свої позиції давніми перевіреними людьми із районів, які, на відміну від нього, розуміють роботу на такій посаді. Досвідчені політичні функціонери, котрі не хочуть набирати на себе той негатив, котрий оформиться навесні, звісно, при першій можливості вийти з обойми – вийдуть. Ще й це буде зроблено так, ніби їх змістили.

До ймовірних виборів залишається близько півроку, а до підводної частини виборчої кампанії – декілька тижнів, тому ніхто Олега Гончарука міняти не буде. Навпаки, може бути введена на посаду ще одна особа із заступників, котра розуміється на виборах і побудові комунікацій, щоб доповнити і підсилити Пасічняка і Дебенка. Принаймні, це має сенс.

Наразі в області давно закріплюються пропрезидентські сили (які в своїх методах дивним чином нагадують сили попередника) і не бажають послаблюватися функціонери групи «Приват». Свою спробу стати на тверді ноги зробить і «Свобода». І всі ці рухи перетворять Прикарпаття на гарячий полігон виборчих змагань”, – розповів інформаційний аналітик Ігор Ткач.

“Щодо змін безпосередньо в апараті ради, то це традиційно відбувається після кожних місцевих виборів, адже змінюється політична ситуація і баланс влади. Оскільки місцеві державні адміністрації – це «президентська вертикаль», то всі кадрові зміни спрямовані на підсилення команди президента, як результати висновків після місцевих виборів.

Чутки про зміну Олега Гончарука ходять постійно з часу його призначення. Але без конкурсу та без чітко виписаних критеріїв оцінки якості роботи, такі чутки будуть ходити постійно”, – вважає експерт Інституту політичної освіти Тараса Случик.

Читайте також:

Гончарук представив нового керівника ДП “Івано-Франківський облавтодор”

Гончарук призначив нового заступника голови ОДА

Голову франківської ОДА вже скоро можуть відправити у відставку – ЗМІ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Смертельне ДТП на трасі Тернопіль-Бучач-Івано-Франківськ: водій Daewoo збив пішохода
Наступна : Конкурсна комісія оприлюднила прізвища 12 антикорупційних прокурорів. Серед них один родом з Надвірної

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×