Голова Івано-Франківської облради пропонує ввести мораторій на проведення руслоочисних робіт, під прикриттям яких незаконно видобувають піщано-гравійну суміш

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич запропонує ввести мораторій на проведення русло-очисних робіт на прикарпатських річках.

Про це пан Сич розповів на своїй сторінці у Фейсбук, передає Станіславське ТБ.

Як відомо, в 2011 році депутати облради прийняли рішення про Порядок руслоочисних та руслорегулювальних робіт, яке дало можливість приватним компаніям займатися незаконним видобутком піщано-гравійної суміші.

Такий промисел досяг загрозливих масштабів – у криницях на Прикарпатті почала зникати вода. 

Незважаючи на те, що одним із пунктів рішення обласної ради про порядок робіт є рекомендація місцевим державним адміністраціям, правоохоронним органам, відповідним контролюючим органам та інспекціям вжити заходів щодо недопущення несанкціонованого відбору піщано-гравійної суміші, за п’ять років дії цього рішення від них жодної інформації про такі зловживаня до обласної ради не надходило.

Тим не менш, у ЗМІ регулярно з’являється інформація про незаконний видобуток. Зокрема, розслідування коломийського журналіста Євгена Гапича “Генерали піщаних кар’єрів” наочно демонструє чисельні порушення.

“…Тому на оперативній нараді в понеділок 29 серпня я дав доручення готувати на розгляд депутатської комісії з питань екології та раціонального природокористування із подальшим винесенням на сесію проект рішення про введення мораторію на здійснення таких робіт до часу наведення порядку у цій сфері. Відповідні листи із проханням подати наявну інформацію про зловживання надіслані до головного управління національної поліції в області, обласної прокуратури, екологічної інспекції та управління водних ресурсів”, – написав Олександр Сич.

Нагадаємо, наступна сесія Івано-Франківської обласної ради відбудеться 23 вересня.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Коломиянин став жертвою шахраїв купляючи собі авто через інтернет
Наступна : Мерія шукає інвестора для будівництва житла учасникам АТО у Пасічній

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×