ХХІІ Міжнародний гуцульський фестиваль у Надвірній відбудеться уже наступних вихідних

Під час фестивалю буде організовано благодійну ярмарку по збору коштів для учасників антитерористичної операції на сході України. Зібрані кошти спрямують для учасників АТО на сході держави на їхнє лікування та матеріальне забезпечення.

Історія проведення гуцульських фестивалів бере свій початок з 1991 року, коли в селищі Верховина Івано-Франківської області відбувся І Міжнародний гуцульський фестиваль.

З того часу фестивалі проходили щорічно, крім 2008 року, коли через водну стихію було відмінено проведення фестивалю в м. Вижниця Чернівецької області, та 2014 року, коли фестиваль не відбувся у м. Надвірна через події на сході України.

21 червня 2015 року на своєму ІХ позачерговому з’їзді Всеукраїнське об’єднане товариство “Гуцульщина”, врахувавши інформацію голів районних та міських товариств «Гуцульщина» та підтримку Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини, ухвалило: провести 12-13 вересня 2015 року в місті Надвірна черговий ХХІІ Міжнародний гуцульський фестиваль.

При цьому, зважаючи на те, що фестиваль відбувається у непростий період, коли на сході України здійснюється антитерористична операція, товариство рекомендувало за основу програм творчих та мистецьких колективів брати національно-патріотичну тематику.

З урахуванням рекомендації Всеукраїнського об’єднаного товариства “Гуцульщина” та ситуації в державі здійснюється підготовка до проведення фестивалю. На це націлює гасло фестивалю: «Гей, брати гуцули, сходімся докупи, аби нашу незалежність не змогли звернути!».

Фестиваль буде відображати роль та місце гуцулів в житті держави, показувати їхню участь в революції гідності, у захисті держави на сході України. Усі гуцули – учасники цих подій будуть відзначені.

Керівники творчих колективів учасників фестивалю використовуватимуть у своїх програмах тематику, спрямовану на національно-патріотичне виховання молоді. В музиці, танцях та піснях виражатиметься одвічне прагнення гуцулів до волі та незалежності.

Під час науково-практичної конференції будуть розглянуті та вивчені актуальні для гуцулів питання щодо організації національно-патріотичного, природо-екологічного та морально-правового виховання населення Гуцульського регіону.

За результатами роботи конференції будуть вироблені пропозиції керівництву держави щодо вирішення цих проблем з точки зору мешканців гір.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Минулої доби в зоні АТО п’ятеро українських бійців зазнали поранень
Наступна : На Старолисецькому полігоні загинув боєць, ще двоє поранених.

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×