Генеральний консул Угорщини відвідав Прикарпатський університет, домовлялися про співпрацю. ВІДЕО STV

В рамках офіційного візиту до Івано-Франківської області Генеральний консул Угорщини в Ужгороді відвідав Прикарпатський університет ім. В.Стефаника, передає Станіславське ТБ.

В ПНУ відбулася зустріч між Йожефом Бугайло, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді, Василем Вишиванюком, Почесним консулом Угорщини в Івано-Франківській області та Ігором Цепендою, ректором Прикарпатського університету.

“В нас дуже добре почала діяти недільна школа для угорської меншини. Зацікавленість є настільки великою, що її відвідують як діти від 5 років, так і дорослі до 35 років.
Це є доброю платформою, яка буде основою для розширення вивчення угорської мови, тому що на сьогоднішній день є зацікавленість серед студентів і викладачів у вивченні угорської мови. Це зумовлюється тим, що розпочалися декілька цікавих наукових проектів з університетами Угорщини.

Другий важливий аспект, наші археологи вже протягом декількох років активно займаються розкопкамиі ексгумацією угорських солдатів, які загинули на нашій території в період військових дій.

Також ми зацікавлені, щоб розвивати транскордонні проекти в рамках Карпатського єврорегіону і європейські кошти дозволяють нам реалізувати ці проекти.

Ми маємо глибші взаємини з польськими університетами, але ми хочемо зробити своєрідні трикутники, оскільки багато польських університетів мають добрі взаємини з угорськими”, – розповів Ігор Цепенда.

“По перше, дозвольте подякувати, що Ви разом з паном Почесним консулом піклуєтеся про вивчення угорської мови, яке охоплює дітей і дорослих.  Також, хочу подякувати Вам за ту роботу, яку ви виконуєте в рамках проекту “Діти за мир у всьому світі”.

Я переконаний, що таку співпрацю треба продовжити і розширити. Та робота, яку ви виконуєте разом з нашим Почесним консулом є просто фантастичною”, – сказав Йожеф Бугайло.

Читайте також: 

Діти з Тлумацької гімназії виготовили карту миру для Хорватії. ФОТО

Започаткований в Івано-Франківську проект “Діти за мир у всьому світі” реалізували в Ужгороді. ФОТО

На Прикарпатті діти зробили карту миру для Румунії. ФОТО

Прикарпатський проект “Діти за мир у всьому світі” презентували у Болгарії. ФОТО

Карта миру в Болгарії стала новим Рекордом України

У День Святого Миколая франківські дітлахи встановили новий рекорд України. ФОТО

«Діти за мир в усьому світі»: у Франківську діти учасників АТО ліпили з голубів карту миру. ВІДЕОСЮЖЕТ STV

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську активісти “Правого сектору” провели акцію проти бізнесу країни агресора. ВІДЕО
Наступна : Смертельне ДТП під Києвом: п’яний водій збив насмерть чоловіка і намагався втекти. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×