Галицька мала академія народних ремесел відзначає 25-річний ювілей. ФОТО

З цієї нагоди в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася мистецька виставка, на якій представлені образотворчі роботи, керамічні вироби, іграшки, сувеніри, декоративні вироби з дерева, соломки, паперу, прикраси з бісеру тощо.

Чарують очі різнобарвні картини – намальовані і створені з бісеру, дивують загадкові ляльки-мотанки, саморобні дитячі іграшки, сплетені з соломки ангелики, дерева, фігурки людей і тварин, так і хочеться доторкнутись до стилізованих керамічних виробів, повідомляють у прес-службі Галицької РДА, передає Станіславське ТБ.

Як зазначив ведучий, завідувач науково-освітнього відділу Національного заповідника «Давній Галич» Ярослав Поташник, за 25 років Мала академія народних ремесел м.Галича пройшла великий творчий шлях становлення і розвитку. Заклад має чималі здобутки – в його стінах навчалося чимало художників, викладачів мистецтва.

Власне, про здобутки учнівсько-педагогічного колективу розповіла директор Галицької малої академії народних ремесел Стефанія Степанівна Сидорук.

За час, що минув, академія має чим похвалитися.

За чверть століття заклад закінчило 4 тисячі вихованців.

На даний час у школі працює 17 педагогів, навчається 572 учні, діє 51 гурток, зокрема такі, як «Образотворче мистецтво» (керівники С.Сидорук, І.Перекліта, І.Парахоняк, І.Заворотна,), «Гончарство» (П.Перекліта), «Художня обробка деревини» (Ю.Кравченко), «Соломоплетіння» (Н.Бойко, М.Онофришин), «Бісероплетіння» (З.Кружинська, Л.Українець, Т.Леочко), «Моделювання іграшок-сувенірів» (І.Заворотна, О.Кравченко, І.Колодій), «Виготовлення сувенірів» (М.Засідко) та інші. Керівники гуртків працюють творчо і самовіддано, мають чималі доробки і визнання поціновувачів. Своє вміння щедро передають дітям.

В академії проводяться семінари, творчі конкурси, майстер-класи.

Учні та викладачі постійно беруть участь у різноманітних заходах, у т. ч. виставках, презентаціях, фестивалях тощо.

Щороку влітку відбуваються пленери, після яких вихованці та учителі поповнюють скарбницю образотворчого мистецтва новими творами.

Чимало юних митців і їх наставників нагороджені грамотами, дипломами обласних та всеукраїнських конкурсів.

Розповідь директора доповнив відеоряд про творчу діяльність школи. С.Сидорук подякувала усім небайдужим людям за підтримку, зокрема адміністрації Національного заповідника «Давній Галич» за надання залу для виставки.

Її колега Мар’яна Засідко, використовуючи світлини, познайомила присутніх з кількома найбільш відомими випускниками закладу, які обрали фах, пов’язаний з мистецтвом.

З привітаннями і побажаннями ювілярам нових творчих доробків виступили представники влади, підприємці-меценати.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : “Сходи в вагон як драбина на горище” – пасажири про новий дизель-поїзд, що курсує через Івано-Франківськ
Наступна : На Прикарпатті нетверезий клієнт та працівник кафе ледь не вчинили бійку

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×