Франківцям презентували виставку білоруського художника Андрія Скітьова. ФОТО

Вчора, 20 січня, у виставковій залі НСХУ в Івано-Франківську відбулося відкриття персональної виставки творів художника з Білорусі Андрія Скітьова.

Андрій Скітьов є учасником багатьох колективних та автор низки персональних виставок. Малює художник з 12 років, а з 2005 є членом Білоруської спілки художників. Його виставки неодноразово презентувалися у Мінську та Празі. І зараз свої роботи митець привіз показати франківчанам.

На виставці представлено 60 різнопланових композицій. Його картини в дуже цікавій колористичній гамі, адже, виконані типографічними фарбами.  

“Я хотів розповісти франківцям про свою країну – Білорусь. Хотів назвати свою виставку скромна привабливість Білорусі. Я починаю творити тоді, коли мене щось схвилює, але що це може бути ніхто не знає, навіть я сам. А вже тоді праця, праця.. “, – каже художник

На роботах митця зазвичай можна побачити людей Білорусі: студентів, простих перехожих, людей з метро, сусідів митця. А якщо навіть немає людини, а лише пейзаж, то там всеодно відчувається її присутність. 

“Я не можу сказати як я обираю моделей для своїх картин. Я просто відчуваю, що от цю людину треба намалювати”, – ділиться Андрій Скітьов

Хоча, влітку художник малював пейзажі у Карпатах, Івано-Франківськ – перше українське місто, куди він взагалі потрапив.

“Я в захопленні від вашого міста, буквально з першого погляду. Одразу відчув, що мушу зробити тут свою вистаку”, – каже митець

Приїхав художник до Івано-Франківська не сам, а зі своєю дружиною. Кількість відвідувачів справила на Андрія Скітьова приємне враження і як зізнався сам художник, що це викликало у нього неймовірну радість.

“Ми продовжили наш виставковий рік експозицією дуже цікавого художника з Мінська Андрія Скітьова. Композиції, представлені тут, розкривають його талант як художника-графіка. Кожна картина робиться орієнтовно за три доби. Така самодисципліна, вибір говорить про суперпрофесіоналізм цієї людини і широту її світогляду. Його творчість дуже тепла і людяна. Це мистецтво з душею. Голі дерева чи стерня, яка горить на полі залиті любов’ю до своєї Батьківщини. Це та термоядерна суміш, коли надзвичайний талант поєднується зі скромністю”, – каже Микола Якимечко, голова НСХУ в Івано-Франківську.

Під час заходу кожен присутній мав змогу не лише насолодитися дивовижним світом картин у виконанні Андрія Скітьова, але й поспілкуватися з художником.

“На цій виставці я мав можливість здивуватися. Стоїш біля полотен і читаєш їх як сторінки життя, філософію. Я не міг відірватися від його робіт. У цих картинах я побачив великого майстра, знавця людини, характеру, деталей, побуту, а найголовніше складників щастя”, – говорить Володимир Качкан, письменник,  історик і теоретик української літератури та етнокультури

І справді в картинах Андрія Скітьова одразу спостерігається віртуозне мислення художника, особлива манера малювання. І впізнається ментальність братньої держави.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Івано-Франківщині за хабар затримали першого заступника голови РДА
Наступна : На Івано-Франківщині посадовці управління Держземагентства “погоріли” на хабарі

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×