Франківцям показали “артефакти”, знайдені біля тіл жертв комуністичного режиму.ФОТО

18 вересня в Івано-Франківську відбулася прес-конференція, на якій оголосили дату майбутнього перепоховання решток 225 тіл, знайдених при розкопках на території лікарні села Єзупіль. Журналістам продемонстрували знахідки, що лежали біля тіл жертв енкаведистів, повідомляє Stanislavske.tv з посиланням на “Стик”.

“Ми дослідили скелетовані останки 225 осіб. Згідно цих досліджень, серед загиблих було 102 чоловіка, 43 жінки, а стать ще 26 людей не вдалося встановити. Найжахливіше те, що було виявлено останки 54 дітей”, – розповів Василь Тимків, член правління обласної організації “Меморіал”.

Територія Єзупільської лікарні з 1944 по 1950 роки використовувалася районним комісаріатом. В підвалах була тюрма, куди заганяли людей, проводили допити та катування.

“Окрім останків, ми знайшли гільзи та набої від радянської зброі. Наприклад, є гільза від пістолета ТТ, виготовлення яких почалось в 1944 році. Ці пістолети використовували радянські офіцери, що доводить іхню участь в розстрілах. Також є особисті речі людей – медальйони, гудзики, фрагменти намиста та інші речі, які вдалося виявити”, – додав Василь Тимків.

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Від сьогодні спрощуюється правила перетину українсько-польського кордону
Наступна : У Косові встановили антивандальні майданчики на відкритому повітрі

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×