Франківський активіст Віктор Загреба пояснив, чому йде на вибори

Про це на сторінці повідомив Viktor Zagreba. Нагадаємо, Франківський велоактивіст та учасник платформи “Тепле місто” Віктор Загреба подався в політику

Україно! Світе! Не хочу бути дуже патетичним, але маю для вас гарну новину:

Я йду на місцеві вибори в рідному Яремче.

Рішення непросте, але осмислене. Як і багато хто з вас, я ніколи не був у партіях і брав участь у виборах лише як виборець, а не кандидат. Я втілював себе як громадянина через вплив на державні і суспільні процес “ззовні” – як активіст, журналіст, блогер, автор і менеджер громадських проектів, експерт, а також, час від часу, як учасник і активіст Майданів. Тепер відчуваю і розумію, що цього замало. Треба впливати більш результативно і системно, і саме на місцевому рівні це можна і треба (!!!) зараз робити.

Я прибічних теорії, що Майдан не переміг доти, доки не відбулося системних змін. Тобто змін правил гри між людьми і державою. А такі зміни в державі складаються зі змін в кожній сфері і кожній інституції. Коли таких окремих змін набереться критична маса, тоді вони стануть незворотніми і вся система зміниться назавжди (див. “теорія системних змін”). Критична маса ще не назбиралася, і чи назбирається – залежить від мене. І від вас. Якщо не назбирається, то ці одиничні зміни, такі як нова поліція чи реформа вищої освіти, дуже скоро відкотяться назад (при наступній зміні режиму) і буде новий затяжний “період Януковича”. Цей перехідний період вже задовбав. Треба його нарешті перейти!

Зміни не стаються самі — їх роблять люди, агенти змін. Я знаю понад десяток дуже розумних, успішних людей, які зараз в Києві продовжують “стояти на Майдані” – в кабінетах, в офісах, на конференціях, круглих столах, вуличних акціях. Вони добиваються системних змін правил гри, кожен у певній своїй сфері. Вони не заробляють тисячі доларів, які могли б заробляти. Не їздять у відпустки і часто не мають нормальних обідів і вихідних днів. Чому? А тому що на Майдані ніхто не думає про такі дрібниці.

Кого знаю особисто і перед ким схиляю голову за їхню відданість і успішність у “тихому Майдані” — Inna Sovsun в Міносвіти, Roman Khmilв Мінінфраструктури, Роман Кобець в Європейському інформаційно-дослідницькому центрі при ВРУ, Volodymyr Viatrovych в Інституті національної пам’яті, Mustafa Nayyem в парламенті та колегії МВС,Andriy Shevchenko тепер в МЗС, @Олександр Солонтай як активіст, експерт і викладач, Anastasiya Leukhina як експерт зі втілення поліцейської реформи, а також чудова команда активістів, громадських менеджерів і експертів десятків різних ГО, які зібралися в рамкахРеанімаційний пакет реформ і які вже розробили і пролобіювали ****дацять нових, системних законів. Ще є десятки чи сотні людей, яких забув тут назвати або яких не знаю особисто. Навіть іноземці намагаються нам допомогти “доробити” Майдан, зокрема Eka Zguladze і Mikheil Saakashvili.

Так от що виходить — поки ця “експертна сотня” робить там в Києві системні зміни, ми тут сидимо і чекаємо на результат? Робимо громадські проекти, бізнесові, мандруємо, читаємо? А може, цього замало?

От власне тому я і йду на вибори. Щоб зробити свій внесок до великого котла системних змін, у моєму випадку — у сфері місцевого самоврядування. Аби знову не просрати шанс, як ми його просрали у 2005-му, коли забили болт. А якщо таки просремо – то хоч не буду потім злитися на себе, що не зробив достатньо.

Тепер трохи деталей. Дуже добре пам’ятаю настанову професора, доктора, видатного українця Bohdan Hawrylyshyn до учасників його програми “Молодь змінить Україну”: “Створюйте команди та йдіть на місцеві вибори, бо без команди ви нічого не зміните”. Тому я йду не один, а в складі гарної команди порядних людей, переважно з громадського сектору і малого бізнесу. Серед них Yuriy Karpin, Zinoviev Ivan, Віктор Попадюк, Anatoiy Pakhar, Miroslava Stefantsiv, Тарас Кухарук, та багато інших. Це бул непросто, але ми зібрали 27 вмотивованих кандидатів.

Всі запитують, “від кого” ми йдемо. Відповідаю: ми дорослі та вільні люди, тому йдемо не за чиєюсь вказівкою, а самі від себе Смайлик «smile» Але оскільки без політичної партії тепер йти на вибори не можна, то ми об’єдналися під прапорами політичної партії Сила людей, створивши з нуля міську організацію Сила Людей Яремчанщини. Я радий, що ця партія інснує, бо це єдина партія, до якої я не маю незручних запитань. Навіть більше – це єдина партія, якій я довіряю як інституції (!) і бути в якій мені не соромно.

Ми йдемо командою, щоб перемогти і здійснити системні зміни на рівні конкретного міста Яремче. І присвятити ці зміни Небесній сотні.

Запрошую вас допомагати, хто чим може! Критикою, досвідом, ідеями, дизайном, транспортом, добрим словом, статистикою, відеозверненнями, лайками, шерами! А також, бажано, власними голосами на виборах, якщо ви прописані на Яремчанщині! 

P.S. Як уже повідомлено на сайті Тепле Місто, у зв’язку з моїм рішенням я припиняю участь в управлінській команді “Теплого Міста” та помалу передаю справи іншим колегам. Однак і далі залишаюсь великим фанатом і другом цієї непересічної, успішної громадської організації, а також всіх її учасників. Люблю вас! Не викреслюйте мене зі своїх контактів! 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Що думають іванофранківці про легалізацію проституції в Україні. ОПИТУВАННЯ
Наступна : Майкл Щур в армії взяв інтерв’ю у першого генерал-майора в Україні, що не служив в СРСР. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×