Франківські комунальники поскаржились в ГПУ на Мінрегіон. Останні кажуть, що у Франківська великі борги

Комунальники Івано-Франківська поскаржилися до Генеральної прокуратури на Міністертсво регіонального розвитку, яке призупинило кредитування КП “Водоекотехпром” Світовим банком.

Про це в інтерв’ю Економічній правді розповів віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко, передає Станіславське ТБ.

За його словами, на такий крок міністерство примусив різкий стрибок курсу долара.

Всі ми пам’ятаємо, що в нас відбувалося з курсом долара на початку 2015 року. Майже перед усіма 14 комунальними підприємствами, включеними в проект розвитку міської інфраструктури, постало питання: де брати гроші на розрахунки за кредитами, отриманими в рамках цього проекту, – розповів Зубко. – Вони брали кредити по 8 грн за дол, а віддавати потрібно було по 27. При цьому тарифи вони чіпати не могли через відсутність інвестиційної складової, а за кредитами почала накопичуватися пеня від Мінфіну. Ситуація була катастрофічною.

Міенрегіону знадобився місяць, щоб зібрати НКРЕКП та керівників комунальних підприємств і провести зустрічі в Кабінеті міністрів, запросити Мінфін.

У першу чергу, було проведено аудит цих підприємств. Це дозволило швидко встановити їм тариф з урахуванням курсової різниці. Крім того, Мінфін погодився з нашими аргументами про те, що потрібно зупинити нарахування пені і штрафів на невиплачені борги за цими кредитами, – сказав Геннадій Зубко.

Регулятор включив інвестиційну складову тільки з 1 травня. До того часу вони були змушені обслуговувати кредити за рахунок власних коштів.

У вересні ми все ж включили у 4,5 млрд грн субвенції на компенсацію різниці в тарифах – різницю між тими коштами, якими вони могли і повинні були заплатити за обслуговування кредитів. Тоді комунальним підприємствам дозволили використовувати ці кошти не тільки на погашення податкового боргу та оплату за енергоносії, а також на погашення курсової різниці, – зазначив міністр.

Івано-Франківськ ще має великий податковий борг, тому закрити питання цим рішенням не вийшло, – додав він.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : “…щоб Господнєє дитя геть прогнало москаля…” – прикарпатський депутат оригінально привітав усіх з Різдвом. ВІДЕО
Наступна : Антикорупційне бюро взялося за обурудку президентських енергетиків

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×